Հայաստանը պաշտոնապես միացել է Հանրային շահերի լրատվամիջոցների միջազգային հիմնադրամին
Փարիզի խաղաղության 8-րդ համաժողովի շրջանակներում Հայաստանի արտաքին գործերի  նախարար Արարատ Միրզոյանը և «Հանրային շահերի լրատվամիջոցների միջազգային հիմնադրամի» (International Fund for Public Interest Media, IFPIM) գործադիր տնօրեն Նիշանտ Լալվանին ստորագրել են փոխըմբռնման հուշագիր։
Փաստաթղթի ստորագրմամբ Հայաստանը պաշտոնապես միանում է Հիմնադրամին՝ Թիրախային տարածաշրջանի անդամ երկրի կարգավիճակով, ինչը հնարավորություն կտա խթանել Հայաստանում մեդիագրագիտությունը, ինչպես նաև անկախ և փաստահեն  լրագրության զարգացումը:
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում հոկտեմբերի 29-30-ն աշխատանքային այցով Փարիզում է՝ մասնակցելու Փարիզի Խաղաղության 8-րդ համաժողովին։

Армения официально присоединилась к Международному фонду общественных СМИ
В рамках 8-й Парижской конференции мира министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян и исполнительный директор Международного фонда общественных СМИ (International Fund for Public Interest Media, IFPIM), Нишант Лалвани подписали меморандум о взаимопонимании.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на МИД РА, с подписанием документа Армения официально присоединяется к Фонду в качестве страны-члена целевого региона, что позволит ей содействовать повышению медиаграмотности в Армении, а также развитию независимой и основанной на фактах журналистики.
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян находится в Париже с рабочим визитом 29–30 октября в составе делегации во главе с премьер-министром Армении Николом Пашиняном для участия в 8-й Парижской миротворческой конференции.