Հայաստանը պաշտոնապես միացել է Հանրային շահերի լրատվամիջոցների միջազգային հիմնադրամին
Փարիզի խաղաղության 8-րդ համաժողովի շրջանակներում Հայաստանի արտաքին գործերի  նախարար Արարատ Միրզոյանը և «Հանրային շահերի լրատվամիջոցների միջազգային հիմնադրամի» (International Fund for Public Interest Media, IFPIM) գործադիր տնօրեն Նիշանտ Լալվանին ստորագրել են փոխըմբռնման հուշագիր։
Փաստաթղթի ստորագրմամբ Հայաստանը պաշտոնապես միանում է Հիմնադրամին՝ Թիրախային տարածաշրջանի անդամ երկրի կարգավիճակով, ինչը հնարավորություն կտա խթանել Հայաստանում մեդիագրագիտությունը, ինչպես նաև անկախ և փաստահեն  լրագրության զարգացումը:
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում հոկտեմբերի 29-30-ն աշխատանքային այցով Փարիզում է՝ մասնակցելու Փարիզի Խաղաղության 8-րդ համաժողովին։

On October 29, on the margins of the 8th Paris Peace Forum, Minister of Foreign Affairs of Armenia, Ararat Mirzoyan, and Nishant Lalwani, Executive Director of the International Fund for Public Interest Media (IFPIM), signed a Memorandum of Understanding.
By signing the document, Armenia officially joins the Fund as a Focus Region State Member, which will allow promoting media literacy, as well as the development of independent and fact-based journalism in Armenia, the Foreign Ministry said in a press release.