Վարչապետ Փաշինյանը հանդիպել է Մոլդովայի նախագահ Սանդուի հետ
Փարիզի խաղաղության ֆորումի շրջանակում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Մոլդովայի նախագահ Մայա Սանդուի հետ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասված է կառավարության հաղորդագրությունում։
Վարչապետ Փաշինյանը շնորհավորել է նախագահ Սանդուին վերջերս տեղի ունեցած նախագահական ընտրություններում արձանագրված հաղթանակի առիթով՝ մաղթելով նոր հաջողություններ Մոլդովայի ժողովրդավարական զարգացման օրակարգի առաջմղման գործում։
Նախագահ Սանդուն շնորհավորել է Վարչապետ Փաշինյանին՝ օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում ձեռքբերված պայմանավորվածությունների և տարածաշրջանում կայուն խաղաղության հաստատման ուղղությամբ Հայաստանի հետևողական ջանքերի համար։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Մոլդովա երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները, ժողովրդավարական բարեփոխումների առաջմղմանն ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր։ Կողմերը վերահաստատել են միջազգային հարթակներում փոխաջակցության կարևորությունը, ինչպես նաև համագործակցության ընդլայնման պատրաստակամությունը։
Վարչապետ Փաշինյանը և նախագահ Սանդուն ընդգծել են շարունակական և կառուցողական երկխոսության կարևորությունը։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan held a meeting with President of Moldova Maia Sandu during the Paris Peace Forum in the French capital.
Prime Minister Pashinyan congratulated President Sandu on the occasion of her recent victory in the presidential elections, wishing her further success in advancing Moldova's democratic development agenda, the Prime Minister’s Office said in a readout.
President Sandu congratulated Prime Minister Pashinyan for the agreements reached in Washington on August 8 and for Armenia's consistent efforts to establish lasting peace in the region.
PM Pashinyan and President Sandu discussed “prospects for the development of Armenia-Moldova bilateral relations, as well as issues related to the advancement of democratic reforms and regional security.” They reaffirmed the importance of mutual support in international platforms and their readiness to expand cooperation.
Prime Minister Pashinyan and President Sandu emphasized the importance of continuous and constructive dialogue.