ՀՀ ԱԺ նախագահը Ղրղզստանի նախագահի ուշադրությունն է հրավիրել Ադրբեջանում գտնվող գերիների խնդրին
Պաշտոնական այցով Ղրղզստանում գտնվող Հայաստանի ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Ղրղզստանի նախագահ Սադիր Ժապարովի հետ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԺ-ից հայտնում են, որ անդրադառնալով Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության հաստատման գործընթացին` Սադիր Ժապարովը ողջունել է Վաշինգտոնում տեղի ունեցած հանդիպումը եւ դրա արդյունքում ընդունված հռչակագիրն ու նախաստորագրված խաղաղության համաձայնագիրը:
Ալեն Սիմոնյանը Ղրղզստանի նախագահի ուշադրությունն է հրավիրել Ադրբեջանում գտնվող գերիների եւ ապօրինի պահվող անձանց խնդրին` նշելով, որ այն պահանջում է հրատապ լուծում:
Զրուցակիցների քննարկումների առանցքում են եղել միջազգային կառույցներում երկու երկրների համագործակցությանը, ինչպես նաեւ երկկողմ օրակարգին վերաբերող տարբեր հարցեր:

Speaker Simonyan, Kyrgyz President discuss issue of POWs held in Azerbaijan
Speaker of the National Assembly of Armenia Alen Simonyan, who is on an official visit to Kyrgyzstan, met with President Sadyr Nurgojo uulu Japarov.
Referring to the peace process between Armenia and Azerbaijan, President Japarov welcomed the meeting held in Washington, the declaration adopted as a result and the initialed peace agreement.
Simonyan drew the Kyrgyz President's attention to the issue of Armenian prisoners of war and illegally detained persons in Azerbaijan, stressing that it requires an urgent solution.
The sides also discussed cooperation within international organizations and various issues on the bilateral agenda.