Փաշինյանը Վաշինգտոնի Աստվածաշնչի թանգարանին է նվիրել Գրիգոր Նարեկացու միջնադարյան նկարազարդ մատյանի կրկնօրինակը
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ այցի ընթացքում այցելել է Վաշինգտոնի Աստվածաշնչի թանգարան:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետը տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրելով. «Վաշինգտոնի Աստվածաշնչի թանգարանին նվիրեցի Գրիգոր Նարեկացու միջնադարյան նկարազարդ մատյանի կրկնօրինակը»:
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ԱՄՆ–ում կլինի օգոստոսի 7-8-ը: Վաշինգտոնում վարչապետ Փաշինյանը երկկողմ հանդիպում կունենա Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ՝ Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական գործընկերությունը խորացնելու նպատակով, ինչպես նաև եռակողմ հանդիպում՝ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ՝ միտված տարածաշրջանում խաղաղության, բարօրության և տնտեսական համագործակցության առաջմղմանը։

Pashinyan gifts copy of medieval Gregory of Narek manuscript to Washington Museum of the Bible
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan visited the Museum of the Bible in Washington, D.C., during his trip to the United States.
In a social media post, the Prime Minister shared a video of the visit and wrote: “I have presented a copy of the medieval illustrated manuscript of Gregory of Narek to the Washington Museum of the Bible.”
On August 7-8 the Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan will be in the United States. In Washington DC, PM Pashinyan will have a bilateral meeting with the President of the United States, Donald J. Trump on fostering Armenia-U.S. strategic partnership, and a trilateral meeting with the President of the United States Donald J. Trump and the President of Azerbaijan Ilham Aliyev aiming to advance peace, prosperity and economic cooperation in the region.