Լիլիթ Մակունցն ու Բրեդ Շնայդերը քննարկել են ՀՀ-ԱՄՆ ռազմավարական գործընկերության զարգացման հեռանկարները
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Լիլիթ Մակունցը հանդիպում է ունեցել կոնգրեսական Բրեդ Շնայդերի հետ (Դեմոկրատ)։ Կոնգրեսական Շնայդերը ներկայացնում է Իլինոյ նահանգը, 2025թ.-ի հունվարի 3-ից ղեկավարում է Նոր դեմոկրատների կոալիցիան։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են ՀՀ-ԱՄՆ հարաբերությունների և ռազմավարական գործընկերության զարգացման հեռանկարները։
Անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային զարգացումներին Հարավային Կովկասում և հարևան երկրների հետ հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված ՀՀ կառավարության ջանքերին։

Deepening strategic partnership between Armenia and US discussed in Washington
Ambassador of Armenia to the United States Lilit Makunts has met with Congressman Brad Schneider (D-IL).
Congressman Schneider represents Illinois's 10th Congressional District and as of January 3, 2025 is the Chair of New Democrat Coalition (Centrist Democrats).
The meeting focused on strengthening Armenia–U.S. relations and deepening the strategic partnership between the two countries, according to a readout issued by the Armenian embassy.
Regional developments in the South Caucasus and the efforts of the Government of Armenia to normalize relations with neighboring countries were touched upon.