Լիլիթ Մակունցն ու Բրեդ Շնայդերը քննարկել են ՀՀ-ԱՄՆ ռազմավարական գործընկերության զարգացման հեռանկարները
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Լիլիթ Մակունցը հանդիպում է ունեցել կոնգրեսական Բրեդ Շնայդերի հետ (Դեմոկրատ)։ Կոնգրեսական Շնայդերը ներկայացնում է Իլինոյ նահանգը, 2025թ.-ի հունվարի 3-ից ղեկավարում է Նոր դեմոկրատների կոալիցիան։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են ՀՀ-ԱՄՆ հարաբերությունների և ռազմավարական գործընկերության զարգացման հեռանկարները։
Անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային զարգացումներին Հարավային Կովկասում և հարևան երկրների հետ հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված ՀՀ կառավարության ջանքերին։

Посол Республики Армения в США встретилась с конгрессменом Брэдом Шнайдером
Посол Республики Армения в Соединенных Штатах Америки Лилит Макунц встретилась с конгрессменом Брэдом Шнайдером (демократ). Конгрессмен Шнайдер представляет штат Иллинойс и возглавляет коалицию “Новые демократы” с 3 января 2025 года.
Как передает “Арменпресс”, посольство Республики Армения в США сообщает, что на встрече обсуждались перспективы развития армяно-американских отношений и стратегического партнерства.
Также были затронуты региональные развития на Южном Кавказе и усилия правительства Армении по нормализации отношений с соседними странами.