Ինչ-որ բան տեղի կունենա. Դոնալդ Թրամփը՝ ռուս-ուկրաինական հակամարտության մասին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ազդարարել է Ռուսաստանի և Ուկրաինայի վերաբերյալ նոր գործողություններ ձեռնարկելու մտադրության մասին, սակայն խուսափել է մանրամասներ հաղորդելուց: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հայտարարությունը նա հնչեցրել է Սպիտակ տան Հարավային մարգագետնում լրագրողների հետ ունեցած ճեպազրույցի ընթացքում:
Անդրադառնալով Ուկրաինայում քաղաքացիական օբյեկտի ռուսական ուժերի ենթադրյալ հարվածի վերաբերյալ լրագրողի հարցին՝ ԱՄՆ նախագահն ասել է. «Գիտեմ։ Կտեսնեք, որ ինչ-որ բան տեղի կունենա»: Թրամփը զերծ է մնացել այս հայտարարության վերաբերյալ լրացուցիչ մեկնաբանություններից:
Հուլիսի 10-ին Դոնալդ Թրամփը NBC-ին տված հարցազրույցում ասել էր, որ առաջիկա երկուշաբթի պատրաստվում է կարևոր հայտարարություն անել Ռուսաստանի վերաբերյալ՝ նշելով, որ հիասթափված է Ուկրաինայում կարգավորման գործընթացից։

Кое-что произойдёт: Трамп о российско-украинской войне
Президент США Дональд Трамп заявил о намерении предпринять новые действия по вопросу России и Украины, но воздержался от подробностей. Как сообщает Арменпресс, он сделал это заявление во время брифинга с журналистами на Южной лужайке Белого дома.
Отвечая на вопрос журналиста о российских ударах на гражданские объекты в Украине, президент США сказал: «Я знаю. Вы увидите, что кое-что произойдёт». Трамп воздержался от дальнейших комментариев.
10 июля Дональд Трамп заявил в интервью телеканалу NBC, что готовится сделать важное заявление о России в следующий понедельник, отметив, что разочарован процессом урегулирования российско-украинского конфликта.