ՏՀԶԿ հակակոռուպցիոն ցանցի լիագումար նիստում հաստատվել է Հայաստանի առաջընթացի զեկույցը
Փարիզում հուլիսի 7-9-ը կայացել է Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության (ՏՀԶԿ) հակակոռուպցիոն ցանցի 24-րդ լիագումար նիստը և Ստամբուլյան հակակոռուպցիոն գործողությունների ծրագրի ղեկավար խմբի 30-րդ հանդիպումը, որի ընթացքում հաստատվել է Հայաստանի առաջընթացի զեկույցը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովից. զեկույցը ՏՀԶԿ հակակոռուպցիոն ցանցի Ստամբուլյան գործողությունների ծրագրի՝ Հայաստանի գնահատման հինգերորդ փուլի շրջանակում գնահատում է վերջին տարիներին հակակոռուպցիոն հանձնառությունների իրականացման ընթացքը՝ անդրադառնալով շահերի բախման կարգավորումների և հայտարարագրման համակարգի կատարելագործման, գործարար բարեվարքության խթանման, դատական համակարգի անկախության ամրապնդման և այլ կարևոր ուղղություններով իրականացված բարեփոխումներին՝ ընդգծելով նաև բարելավման անհրաժեշտություն ունեցող ոլորտները։

Пленарное заседание Антикоррупционной сети ОЭСР одобрило доклад о прогрессе Армении
В Париже с 7 по 9 июля состоялись 24-я пленарная сессия Антикоррупционной сети Организации экономического сотрудничества и развития (ОЭСР) и 30-е заседание Руководящей группы Стамбульского плана действий, в ходе которых был утвержден доклад о прогрессе Армении.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Комиссии по предотвращению коррупции, в докладе, подготовленном в рамках пятого раунда оценки Стамбульского плана действий Антикоррупционной сети ОЭСР в Армении, оценивается выполнение антикоррупционных обязательств за последние годы, рассматриваются реформы в таких областях, как совершенствование системы разрешения конфликтов интересов и декларирования активов, содействие добросовестности бизнеса, укрепление независимости судебной системы и других важных секторов, а также отмечаются области, требующие дальнейшего улучшения.
Во встречах в составе армянской делегации приняла участие член Комиссии по предотвращению коррупции Лилит Алексанян.