ՀՀ և ԱՄԷ արտգործնախարարները քննարկել են տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության հարցեր
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների փոխվարչապետ, ԱԳ նախարար շեյխ Աբդալլահ բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության հարցեր։ Նախարար Միրզոյանը և շեյխ Աբդալլահ բին Զայեդ Ալ Նահյանը մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասում և Մերձավոր Արևելքում խաղաղության ապահովմանն ուղղված ջանքերի շուրջ:
Ըստ աղբյուրի՝ զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև երկու երկրների միջև ձևավորված բարեկամական հարաբերությունների զարգացման տեսլականին և միջազգային կազմակերպություններում փոխգործակցության հարցերի:

Главы МИД Армении и ОАЭ обсудили вопросы региональной стабильности и безопасности
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с заместителем премьер-министра, министром иностранных дел ОАЭ шейхом Абдаллой бин Заидом Аль Нахайяном.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, собеседники обсудили вопросы региональной стабильности и безопасности. Состоялся обмен мнениями об усилиях, направленных на обеспечение мира на Южном Кавказе и Ближнем Востоке.
Были также затронуты видение развития дружественных отношений между двумя странами и вопросы сотрудничества в международных организациях.