Իրանը հարվածել է «Բեն Գուրիոն» օդանավակայանին և Իսրայելի ռազմական կենտրոններին
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտարարել է, որ հրթիռներ է արձակել  «Բեն Գուրիոն» օդանավակայանի և Իսրայելի ռազմական կենտրոնների ուղղությամբ։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով MEHR լրատվական գործակալությանը, ԻՀՊԿ-ն հունիսի 21-ի վաղ առավոտյան հայտարարել է, որ սկսել է «Իրական խոստում» գործողության 18-րդ փուլը՝ օգտագործելով բազմաթիվ կամիկաձե և մարտական ​​անօդաչու թռչող սարքեր, ինչպիսին է Shahed 136-ը, ինչպես նաև ճշգրիտ պինդ և հեղուկ վառելիքով հրթիռներ։
Հայտարարության համաձայն՝ ԻՀՊԿ-ն հաջողությամբ ոչնչացրել է նախապես որոշված ​​թիրախներ «Բեն Գուրիոն» օդանավակայանում և ռազմական օպերատիվ լոգիստիկ կենտրոններում: Իսրայելի ժամանակակից պաշտպանական համակարգերը, ըստ իրանական կողմի, չեն կարողացել որսալ իրանական անօդաչու թռչող սարքերը։
Իսրայելական լրատվամիջոցներն էլ հայտնել են, որ վերջին հարձակումների ժամանակ իրանական տասը հրթիռներից վեցը դիպել են թիրախներին։

The Islamic Revolution Guards Corps (IRGC) announced that it had launched missiles toward Ben Gurion Airport and military centers.
The IRGC announced early on Saturday that it initiated the 18th phase of True Promise Operation 3, utilizing numerous suicide and combat drones, such as Shahed 136, as well as precision solid-fuel and liquid-fuel missiles, Mehr News Agency reported.
According to the statement, the IRGC has successfully destroyed predetermined targets at Ben Gurion Airport and military operational logistics centers.
The Israeli media outlets reported that six out of ten Iranian missiles hit their targets during the latest round of attacks.