Իրանը հայտարարել է Հայֆայում և Թել Ավիվում գտնվող ռազմական թիրախներին հարվածելու մասին
Իրանը հարվածներ է հասցրել Հայֆայում և Թել Ավիվում գտնվող ռազմական նշանակության թիրախներին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին, հիմնվելով Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի հայտարարությանը, հայտնել է Իրանի պետական հեռուստառադիոընկերությունը՝ IRIB-ը:
«Հրթիռների և անօդաչու թռչող սարքերի կիրառմամբ համակցված հարվածների նոր ալիք է սկսվել Հայֆա և Թել Ավիվ քաղաքների ռազմական օբյեկտներին և արդյունաբերական կենտրոններին, որոնք առնչվում են Իսրայելի ռազմական արդյունաբերությանը»,- նշվում է ԻՀՊԿ-ի հայտարարությունում։
Հունիսի 19-ին Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը հրամայել է ուժեղացնել հարվածները Թեհրանում գտնվող կառավարական թիրախներին: Նա հիվանդանոցներին և բնակելի թաղամասերին հարվածելու մեղադրանք է ներկայացրել Իրանին:
Իսրայելի պաշտպանության բանակն էլ նույն օրը հարվածներ է հասցրել իրանական Արակ, Խոնդաբե և Նաթանզ քաղաքներում գտնվող միջուկային օբյեկտներին։ Իրանի ատոմային էներգիայի կազմակերպությունը հաստատել է հարձակումների փաստը և դրանց մասին տեղեկացրել է Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալությանը։

Иран заявил об ударах по объектам в Хайфе и Тель-Авиве
Иран нанес удары по объектам в Хайфе и Тель-Авиве. Как передает Арменпресс со ссылкой на Интерфакс, об этом сообщил Корпус стражей исламской революции.
"Началась новая волна комбинированных ударов с привлечением ракет и БПЛА по военным объектам и промышленным центрам в городах Хайфа и Тель-Авив, связанным с военной промышленностью Израиля", — цитирует IRIB заявление КСИР.
В четверг министр обороны Израиля Исраэль Кац приказал усилить удары по правительственным целям в Тегеране. Он обвинил Иран в обстрелах больниц и жилых районов.
ЦАХАЛ, в свою очередь, в четверг нанесла удары по ядерным объектам в трех городах: Араке, Хондабе и Натанзе. Организация по атомной энергии Ирана подтвердила атаки и уведомила о них МАГАТЭ.