Իրանը հարձակվել է Իսրայելի բանակի կիբերհրամանատարության շտաբի վրա. IRNA
Իսրայելի բանակի կիբերհրամանատարության շտաբը՝ C4I կորպուսը, և Իսրայելի զինվորականների հետախուզական կենտրոնը Գավ Յամում հունիսի 19-ի առավոտյան դարձել են Իրանի հրթիռային հարվածների թիրախը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդում է IRNA լրատվական գործակալությունը:
Գործակալության տվյալներով՝ այնտեղ են տեղակայված  «հազարավոր զինվորականներ», որոնք պատասխանատու են հետախուզական տվյալների մշակման և կիբերգործողությունների համար:
Ինչպես նշում է գործակալությունը, Գավ Յամի հետախուզական կենտրոնը գտնվում է Իսրայելի հարավային Բեեր Շևա քաղաքի «Սորոկա» հիվանդանոցի մոտ: Հիվանդանոցը ենթարկվել է պայթյունի ալիքի ազդեցության և լուրջ վնասներ չի կրել, իսկ ռազմական ենթակառուցվածքը վնասվել է ճշգրիտ հարվածից, նշում է IRNA-ն:

Иран атаковал штаб-квартиру киберкомандования израильской армии - IRNA
Штаб киберкомандования израильской армии, корпус C4I и израильский центр военной разведки в Гав-Яме подверглись ударам иранских ракет утром 19 июня. Как передает «Арменпресс», об этом сообщило информационное агентство IRNA.
По данным агентства, там размещены «тысячи военнослужащих», которые отвечают за обработку разведывательных данных и кибероперации.
По данным агентства, разведывательный центр Гав-Ям расположен недалеко от больницы Сорока в южном израильском городе Беэр-Шева. Больница пострадала от взрывной волны и не получила серьезных повреждений, в то время как военная инфраструктура была повреждена точным ударом, отмечает IRNA.