«Յոթ մելիքների ընթրիք»՝ Խուստուփի կախարդական տեսարանի ներքո. Կապանում կկայանա բացառիկ գաստրո-մշակութային իրադարձություն
Կապանում հունիսի 15-ին կկայանա բացառիկ գաստրո-մշակութային իրադարձություն՝ «Յոթ մելիքների ընթրիք», որը կմատուցվի Խուստուփի կախարդական տեսարանի ներքո:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ զբոսաշրջության կոմիտեն։
«Gastrocamp Kapan 2025 նախաձեռնության շրջանակներում, շուրջ հինգ երկրներից ժամանած Միշլենյան աստղեր ունեցող շեֆ խոհարարներ կանցկացնեն արշավ՝ ուսումնասիրելու և վերաիմաստավորելու Կապանի համայնքների ավանդական բաղադրատոմսերը:
Արդյունքում կստեղծվի 7 ճաշատեսակներից կազմված ճաշացանկ, որը կներկայացնի Կապանի գաստրոմշակույթը՝ դառնալով քաղաքի յուրօրինակ այցեքարտը:
Սա աննախադեպ նախագիծ է, որը համախմբում է համաշխարհային խոհանոցը, հայկական մշակույթը և պատմությունը։
Գալա-ընթրիքին մասնակցելու համար դիմեք @gastrocamparmenia էջին կամ զանգահարեք՝ +374 93 44 09 16»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

Michelin-star chefs in Kapan to showcase the flavors of Armenia
On June 15, Kapan will host a unique gastronomic and cultural event — the “Dinner of the Seven Meliks”, set against the magical backdrop of Mount Khustup, the Tourism Committee of Armenia said in a press release.
As part of the Gastrocamp Kapan 2025 initiative, Michelin-star chefs from five countries will embark on a culinary journey through the region — hiking, exploring, and reimagining traditional recipes from local communities.
The result will be a specially curated 7-course menu that captures the essence of Kapan’s rich gastronomic culture, turning it into a true culinary calling card for the region.
This unprecedented event brings together world-class gastronomy, Armenian culture, and history in one unforgettable evening, the Tourism Committee said.