Նիկոլ Փաշինյանն ու Վալենտինա Մատվիենկոն քննարկել են Հայաստան-Ռուսաստան հարաբերությունների ընթացիկ վիճակը
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը hյուրընկալել է պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Ռուսաստանի Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի գլխավորած պատվիրակությանը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ ողջունելով պատվիրակության անդամներին՝ Նիկոլ Փաշինյանը անդրադարձել է Հայաստանի և Ռուսաստանի հարաբերությունների ընթացիկ վիճակին։
Վալենտինա Մատվիենկոն շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար՝ վերահաստատելով Ռուսաստանի Դաշնության պատրաստակամությունը շարունակելու համագործակցությունը Հայաստանի հետ՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի և բարեկամության վրա։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել Հայաստան–Ռուսաստան օրակարգի մի շարք հարցերի շուրջ՝ ներառյալ միջխորհրդարանական ձևաչափով շփումները, տնտեսական և մշակութային կապերը։

Prime Minister Nikol Pashinyan and Russia’s top senator Valentina Matviyenko, during their meeting in Yerevan on June 6, discussed the Armenia-Russia agenda, according to the readout released by the Armenian Prime Minister’s Office.
PM Pashinyan addressed “the current state of the relationship between Armenia and Russia.”
“Valentina Matviyenko thanked for the warm reception, reiterating Russia’s readiness to continue cooperation with Armenia based on mutual respect and friendship,” the Prime Minister’s Office said.
"Pashinyan and Matviyenko exchanged views around a number of agenda items between Armenia and Russia, including interparliamentary contacts, as well as economic and cultural ties," according to the readout.
Chairwoman of the Federation Council of the Federal Assembly of the Russian Federation, Valentina Matviyenko is on an official visit to Armenia.