Գյումրիում տոնական միջոցառումներ են անցկացվել Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ
Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ Գյումրիում տոնական տրամադրություն էր։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, քաղաքի տարբեր հատվածներում կազմակերպվել են միջոցառումներ՝ նվիրված փոքրիկներին։
Կենտրոնական հրապարակում, ինչպես նաև մշակութային հաստատություններում երեխաների համար անցկացվել են խաղեր, համերգային ծրագրեր, մարզական մրցույթներ և նկարների ցուցահանդեսներ։ Տոնական տրամադրություն են ապահովել հեքիաթների կերպարները։ Քաղաքի այգիներում ստեղծվել են հատուկ տարածքներ, որտեղ փոքրիկները մասնակցել են ձեռագործի, նկարչության և գունազարդման աշխատանքների։
Տոնական միջոցառումների կենտրոնական հարթակներից մեկն էր Գյումրիի Բարեկամության այգին, որտեղ ամբողջ օրվա ընթացքում կազմակերպվել են ստեղծագործական վարպետության դասեր, սպորտային և ժամանցային միջոցառումներ, մտավոր խաղեր, ներկայացումներ, ստվերների թատրոն, ռոբոտաշինության ուսուցում և այլ բազմաբովանդակ միջոցառումներ։
Ծրագիրն ընտրվել էր այնպես, որ հետաքրքրի բոլոր երեխաներին՝ անկախ տարիքից և նախասիրություններից։ Այգու անձնակազմը համագործակցել էր Գյումրու մանկական հիմնադրամների, կենտրոնների և կազմակերպությունների հետ՝ օրը վերածելով իսկական տոնի երեխաների համար։

В Гюмри прошли праздничные мероприятия по случаю Международного дня защиты детей
Как передает корреспондент Арменпресс, в разных частях города были организованы детские мероприятия.
На центральной площади и в учреждениях культуры проводились игры, концерты, спортивные соревнования и художественные выставки. Праздничное настроение обеспечивали сказочные персонажи. В городских парках были созданы специальные площадки, где дети занимались рукоделием, рисованием и раскрашиванием.
Одной из центральных площадок праздничных мероприятий стал Парк Дружбы в Гюмри, где в течение всего дня были организованы творческие мастер-классы, спортивно-развлекательные мероприятия, интеллектуальные игры, спектакли, театр теней, обучение робототехнике и др.
Программа была выбрана так, чтобы быть интересной всем детям, независимо от возраста и предпочтений. Сотрудники парка сотрудничали с детскими фондами, центрами и организациями Гюмри, превратив этот день в настоящий праздник для детей.