Հայտնի են Հայաստան Սլովակիայի վարչապետի պաշտոնական այցի օրակարգի մանրամասները
Սլովակիայի Հանրապետության վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոն մայիսի 25-27-ը պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետություն կժամանի:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, պաշտոնական այցի շրջանակում նախատեսված են հանդիպումներ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հետ: Ռոբերտ Ֆիցոն կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Սլովակիայի վարչապետը կմասնակցի նաև «Երևանյան երկխոսություն-2025» միջազգային համաժողովին։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ համաժողովին կմասնակցեն նաև Չեռնոգորիայի արտաքին և եվրոպական գործերի փոխվարչապետ Ֆիլիպ Իվանովիչը, Հունգարիայի արտաքին գործերի նախարար Պետեր Սիյարտոն, ինչպես նաև Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Ժան-Նոել Բարոն։

Известны подробности повестки официального визита премьер-министра Словакии в Армению
25-27 мая с официальным визитом Республику Армения посетит премьер-министр Словацкой Республики Роберт Фицо.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Республики Армения, в рамках официального визита запланированы встречи с премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном и президентом Ваагном Хачатуряном. Роберт Фицо посетит Мемориальный комплекс Цицернакаберда, чтобы воздать дань уважения памяти жертвам Геноцида армян.
Премьер-министр Словакии также примет участие в международном форуме «Ереванский диалог — 2025».
Ранее было объявлено, что в конференции также примут участие заместитель премьер-министра Черногории по иностранным и европейским делам Филип Иванович, министр иностранных дел Венгрии Петер Сийярто и министр иностранных дел Франции Жан-Ноэль Барро.