ՀՀ վարչապետը ծանոթացել է Էստոնիայի թվայնացման և էլեկտրոնային կառավարման կառուցվածքին
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, կենտրոնի ղեկավար Թրին Ջոասարը և ձեռնարկության կառավարման խորհրդի անդամ Սագրիդ Հարյոն վարչապետին են ներկայացրել Էստոնիայի թվայնացման և էլեկտրոնային կառավարման կառուցվածքը, թվայնացման ուղղությամբ իրականացված և առաջիկայում նախատեսվող ծրագրերը:
Վարչապետ Փաշինյանն ուսանելի է համարել Էստոնիայում թվայնացման և էլեկտրոնային կառավարման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքները և ընդգծել, որ ՀՀ կառավարության համար պետական կառավարման համակարգի թվայնացումը առաջնահերթություն է: Երկրի ղեկավարը կարևորել է այդ ուղղությամբ էստոնական փորձի փոխանակումն ու համատեղ ծրագրերի իրականացումը:
Ըստ աղբյուրի՝ e-Estonia Briefing կենտրոնի ղեկավարը համագործակցության և ունեցած փորձը հայ գործընկերներին փոխանցելու պատրաստակամություն է հայտնել:

PM Pashinyan briefed on Estonia’s digitalization and e-government structure
According to the Prime Minister’s Office, the head of the center, Trin Joasaar, and a member of the company’s management board, Sigrid Harjo, briefed the Prime Minister on the structure of Estonia’s digitalization and e-government, as well as the implemented and planned programs in the field of digitalization.
Prime Minister Pashinyan described Estonia’s work in the fields of digitalization and e-government as instructive and emphasized that the digitalization of the public administration system is a priority for the Armenian government. He highlighted the importance of exchanging experience with Estonia and implementing joint programs in this area.
According to the source, the head of the e-Estonia Briefing Center expressed readiness to cooperate and share Estonia’s experience with Armenian partners.