ՀՀ վարչապետը ծանոթացել է Էստոնիայի թվայնացման և էլեկտրոնային կառավարման կառուցվածքին
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, կենտրոնի ղեկավար Թրին Ջոասարը և ձեռնարկության կառավարման խորհրդի անդամ Սագրիդ Հարյոն վարչապետին են ներկայացրել Էստոնիայի թվայնացման և էլեկտրոնային կառավարման կառուցվածքը, թվայնացման ուղղությամբ իրականացված և առաջիկայում նախատեսվող ծրագրերը:
Վարչապետ Փաշինյանն ուսանելի է համարել Էստոնիայում թվայնացման և էլեկտրոնային կառավարման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքները և ընդգծել, որ ՀՀ կառավարության համար պետական կառավարման համակարգի թվայնացումը առաջնահերթություն է: Երկրի ղեկավարը կարևորել է այդ ուղղությամբ էստոնական փորձի փոխանակումն ու համատեղ ծրագրերի իրականացումը:
Ըստ աղբյուրի՝ e-Estonia Briefing կենտրոնի ղեկավարը համագործակցության և ունեցած փորձը հայ գործընկերներին փոխանցելու պատրաստակամություն է հայտնել:

Премьер-министр Пашинян ознакомился со структурой цифровизации и электронного правительства Эстонии
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, руководитель центра Трин Джоасаар (Triin Joasaare) и член правления Сигрид Харьо (Sigrid Harjo) представили премьер-министру структуру цифровизации и электронного правительства Эстонии, реализованные и предстоящие программы в сфере цифровизации.
Премьер-министр Пашинян назвал поучительной работу, проводимую в Эстонии по цифровизации и электронному управлению, и подчеркнул, что цифровизация системы государственного управления является приоритетом для правительства Республики Армения. Глава государства в этом контексте подчеркнул важность обмена эстонским опытом и реализации совместных программ.
Руководитель центра «e-Estonia Briefing» выразила готовность к сотрудничеству и обмену опытом с армянскими коллегами.