ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղարը Սլովենիայի ԱԳՆ ծառայության տնօրենին ներկայացրել է տարածաշրջանում տիրող անվտանգային իրավիճակը
Աշխատանքային այցով Սլովենիայի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը ապրիլի 7-ին հանդիպում է ունեցել Սլովենիայի ԱԳՆ ռազմավարական հետազոտությունների և վերլուծությունների ծառայության տնօրեն Սաբինա Շտադլեր Ռեպնիկի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, հանդիպման ընթացքում գլխավոր քարտուղարը ներկայացրել է տարածաշրջանում տիրող անվտանգային իրավիճակը, խոսել առկա մարտահրավերների մասին: Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ օրակարգին վերաբերող մի շարք հարցեր` ընդգծելով փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցության կարևորությունը:

Генсек МИД Армении представил директору службы стратегических исследований и аналитики МИД Словении ситуацию в сфере безопасности в регионе
Находящийся в Словении с рабочим визитом генеральный секретарь министерства иностранных дел Армении Давид Карапетян 7 апреля встретился с директором службы стратегических исследований и аналитики министерства иностранных дел Словении Сабиной Штадлер Репник.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, в ходе встречи генеральный секретарь представил ситуацию в сфере безопасности в регионе и рассказал о существующих вызовах.
Стороны обсудили ряд вопросов двусторонней повестки, подчеркнув важность сотрудничества в областях, представляющих взаимный интерес.