Ռուսաստանում կանցկացվեն Հայաստանի մշակույթի օրեր
Հայաստանի կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի փոխնախարար Դանիել Դանիելյանը հայտարարել է, որ Ռուսաստանում Հայաստանի մշակույթի օրեր կանցկացվեն։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես հայտնում է ռուսական RIA Novosti գործակալությունը, այս մասին փոխնախարար Դանիել Դանիելյանը հայտնել է լրագրողների հետ զրույցում։
«Պետական ​​մակարդակով, եթե չեմ սխալվում, աշնանը Ռուսաստանում նախատեսվում են Հայաստանի մշակույթի օրեր»,- ասել է Դանիելյանը։
Նա հայտարարվել է, որ հայկական կողմը լավ կպատրաստվի այդ միջոցառմանը, որպեսզի պատշաճ կերպով ներկայացնի հայկական մշակույթը։
ԿԳՄՍ փոխնախարարը նաև հավելել է, որ վերջերս Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնի ներկայացումներից մեկն ընդգրկվել է Չեխովի հեղինակավոր ռուսական փառատոնի ծրագրում։

В России пройдут Дни армянской культуры
Заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Армении Даниэл Даниелян сообщил, что в России пройдут Дни армянской культуры.
Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом в беседе с журналистами заявил заместитель министра Даниел Даниелян.
«На государственном уровне, если я не ошибаюсь, осенью в России планируются дни армянской культуры», - сказал Даниелян.
Было объявлено, что армянская сторона хорошо подготовится к мероприятию, чтобы достойно представить армянскую культуру.
Заместитель министра также добавил, что недавно один из спектаклей Русского драматического театра имени Станиславского был включен в программу престижного фестиваля «Русский Чехов».