Իսրայելը հարվածներ է հասցրել Սիրիայում գտնվող ռազմական օդանավակայանի ուղղությամբ
Իսրայելական ռազմական օդանավերը հարվածներ են հասցրել սիրիական Հոմսի շրջանի Պալմիրայի ռազմական օդանավակայանի, Թալիլա արգելոցի և մոտակայքում գտնվող ռազմական հենակետերի ուղղությամբ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է Syria TV-ին։
Հարձակումների հետևանքով վիրավորվել է սիրիական բանակի երկու զինծառայող:
Սիրիայում ռազմաբազաները ռմբակոծելուց հետո իսրայելական բանակը հայտարարել է, որ կշարունակի քայլեր ձեռարկել Իսրայելին սպառնացող ցանկացած վտանգ վերացնելու ուղղությամբ:
Ավելի վաղ՝ մարտի 21-ին, իսրայելական ռազմական օդանավերը մի շարք ավիահարվածներ են հասցրել սիրիական Հոմսի շրջանի Պալմիրայի շրջանում գտնվող ռազմական օբյեկտներին:
ԶԼՄ-ներում տեղեկություններ են տարածվել այն մասին, որ նախքան Սիրիայի նախկին ղեկավարության՝ իշխանությունից հեռանալը թիրախավորված վայրերում տեղակայված են եղել իրանական ուժեր։
Ամիսներ շարունակ Իսրայելը գրեթե ամեն օր ավիահարվածներ է հասցնում Սիրիային՝ ոչնչացնելով սիրիական ռազմական օբյեկտներ, մեքենաներ ու զենքեր։ Միևնույն ժամանակ հարձակումների հետևանքով զոհվում են խաղաղ բնակիչներ։

Израиль нанес удары по военному аэродрому в Сирии
Израильские военные самолеты нанесли удары по военному аэропорту Пальмира в сирийском регионе Хомс, заповеднику Талила и близлежащим военным базам. Как передает Арменпресс, об этом сообщило  Syria TV.
В результате ударов ранения получили двое военных сирийской армии.
После бомбардировки военных баз в Сирии израильская армия заявила, что продолжит принимать меры по устранению любой угрозы Израилю.
21 марта израильские военные самолеты также нанесли серию авиаударов по военным объектам в районе Пальмиры сирийской провинции Хомс.
В СМИ распространилась информация, что до падения бывшего сирийского правительства в этих местах дислоцировались иранские силы.
В течение многих месяцев Израиль наносит почти ежедневные авиаудары по Сирии, уничтожая сирийские военные объекты, транспортные средства и оружие. В результате ударов гибнут и мирные жители.