Հայաստանի և Իրանի ԱԳ նախարարները Երևանում աշխատանքային ընթրիքի ձևաչափով քննարկում են ունեցել
Մեկնարկել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Սեյեդ Աբբաս Արաղչիի պաշտոնական այցը Հայաստանի Հանրապետություն:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր պաշտոնական էջում գրառում է կատարել ՀՀ ԱԳ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը։
Նա տեղեկացրել է, որ ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը ողջունել է Սեյեդ Աբբաս Արաղչիին Երևանում, և նախարարները քննարկում են ունեցել աշխատանքային ընթրիքի ձևաչափով:
Իրանի ԱԳ նախարարը Երևան է ժամանել մարտի 24-ին։ Նրան «Զվարթնոց» օդանավակայանում դիմավորել է ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը։

Armenian, Iranian FMs discuss bilateral ties at working dinner in Yerevan
The official visit of Iranian Foreign Minister Seyed Abbas Araghchi to the Republic of Armenia has begun, Armenian Foreign Ministry press secretary Ani Badalyan announced this on her official Facebook page.
Badalyan stated that Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan welcomed Iranian Foreign Minister to Yerevan, and the two ministers held a discussion during a working dinner.
The Iranian Foreign Minister arrived in Yerevan on March 24 and was greeted at Zvartnots Airport by Armenian Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan.