Զելենսկին հայտարարել է Թրամփի հետ հեռախոսազրույցի պլանների մասին
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին հայտնել է, որ մարտի 19-ին պլանավորում է հեռախոսազրույց անցկացնել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ, որի ժամանակ կխոսվի այն համաձայնությունների մասին, որոնք ձեռք են բերվել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ ԱՄՆ նախագահի զրույցի ընթացքում։
Ինչպես հաղորդում  է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով Kyivindependent-ը, այս մասին Վոլոդիմիր Զելենսկին հայտնել է Ֆինլանդիայի նախագահ Ալեքսանդր Ստուբի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
«Այսօր ես շփում կունենամ նախագահ Թրամփի հետ: Մենք այսօր  կքննարկենք հետագա քայլերի մանրամասները: Ակնկալում եմ, որ ես նրանից կլսեմ Պուտինի հետ նրա զրույցի մանրամասները», - ասել է Զելենսկին։
Անդրադառնալով Սաուդյան Արաբիայում Ուկրաինայի և ԱՄՆ-ի միջև կայացած բանակցություններին՝ Զելենսկին ասել է. «Ես հավատում եմ, որ ամեն ինչ գնում է ճիշտ ճանապարհով, բացի Ռուսաստանից, որը միշտ տխուր է, երբ ինչ-որ բան ճիշտ ուղղությամբ է գնում»։

Зеленский заявил, что планирует поговорить с Трампом по телефону
Президент Украины Владимир Зеленский сообщил, что планирует провести 19 марта телефонный разговор с президентом США Дональдом Трампом, в ходе которого они обсудят договоренности, достигнутые в ходе разговора президента США с президентом России Владимиром Путиным.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Kyivindependent, Владимир Зеленский заявил об этом во время совместной пресс-конференции с президентом Финляндии Александром Стуббом.
«Сегодня у меня будет контакт с президентом Трампом. Мы обсудим детали следующих шагов. Я ожидаю услышать от него подробности его разговора с Путиным», - сказал Зеленский.
Касаясь переговоров Украины и США в Саудовской Аравии, Зеленский заявил. «Я считаю, что все идет в правильном направлении, кроме России, которой всегда грустно, когда что-то идет в правильном направлении».