Ռուսաստանը հանդես է գալիս հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման օգտին. Պուտին
Կրեմլի պաշտոնական կայքը մանրամասներ է հայտնել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հեռախոսազրույցի վերաբերյալ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Կրեմլի պաշտոնական կայքը հայտնել է, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՌԴ նախագահին հայտնել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի տեքստի համաձայնեցման և այդ կարևոր փաստաթուղթը ստորագրելու Երևանի պատրաստակամության մասին։
Նշվում է, որ Վլադիմիր Պուտինն  այդ առնչությամբ ընդգծել է, որ Ռուսաստանը միշտ հանդես է եկել և հանդես է գալիս հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման օգտին՝ ի շահ հարավկովկասյան տարածաշրջանի անվտանգության, կայունության և կայուն սոցիալ-տնտեսական զարգացման։
ՌԴ նախագահը հավելել է, որ ինչպես Հայաստանը, այնպես էլ Ադրբեջանն այդ նպատակներին հասնելու համար կարող են հույս դնել ռուսական կողմի յուրաքանչյուր հնարավոր աջակցության վրա։
Ավելի վաղ Նիկոլ Փաշինյանի և Վլադիմիր Պուտինի հեռախոսազրույցի մասին հայտնել էր ՀՀ վարչապետի աշխատակազմը։

Россия всегда выступала и выступает за нормализацию армяно-азербайджанских отношений: Путин
На официальном сайте Кремля опубликованы подробности телефонного разговора премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента России Владимира Путина.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на официальный сайт Кремля, Никол Пашинян сообщил о завершении согласования текста мирного договора между Арменией и Азербайджаном и о готовности Еревана подписать этот важный документ.
Владимир Путин подчеркнул в этой связи, что Россия всегда выступала и выступает за нормализацию армяно-азербайджанских отношений в интересах обеспечения безопасности, стабильности и устойчивого социально-экономического развития в закавказском регионе.
По его словам, как Армения, так и Азербайджан всегда могут рассчитывать на любое возможное содействие российской стороны в достижении этих целей.