Ռուսաստանը հանդես է գալիս հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման օգտին. Պուտին
Կրեմլի պաշտոնական կայքը մանրամասներ է հայտնել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հեռախոսազրույցի վերաբերյալ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Կրեմլի պաշտոնական կայքը հայտնել է, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՌԴ նախագահին հայտնել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի տեքստի համաձայնեցման և այդ կարևոր փաստաթուղթը ստորագրելու Երևանի պատրաստակամության մասին։
Նշվում է, որ Վլադիմիր Պուտինն  այդ առնչությամբ ընդգծել է, որ Ռուսաստանը միշտ հանդես է եկել և հանդես է գալիս հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման օգտին՝ ի շահ հարավկովկասյան տարածաշրջանի անվտանգության, կայունության և կայուն սոցիալ-տնտեսական զարգացման։
ՌԴ նախագահը հավելել է, որ ինչպես Հայաստանը, այնպես էլ Ադրբեջանն այդ նպատակներին հասնելու համար կարող են հույս դնել ռուսական կողմի յուրաքանչյուր հնարավոր աջակցության վրա։
Ավելի վաղ Նիկոլ Փաշինյանի և Վլադիմիր Պուտինի հեռախոսազրույցի մասին հայտնել էր ՀՀ վարչապետի աշխատակազմը։

Russia backs the normalization of Armenian-Azerbaijani relations - Putin
The Kremlin’s official website has released details of a phone conversation between Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Russian President Vladimir Putin.
According to the Kremlin’s official website, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan informed the Russian President about the conclusion of the Armenia-Azerbaijan negotiations on the draft peace treaty and Yerevan’s readiness to sign the important document.
President Putin emphasized that Russia has always advocated and continues to advocate for the normalization of Armenian-Azerbaijani relations in the interests of security, stability, and sustainable socio-economic development in the South Caucasus region.
He added that both Armenia and Azerbaijan can count on Russia’s full support in achieving these goals.