Գյումրու պետական դրամատիկական թատրոնը հյուրախաղերով հանդես է գալիս ԱՄՆ-ում
Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ Գյումրու Վ. Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնը փետրվարի 21-ից հյուրախաղերով հանդես է գալիս Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, հյուրախաղերն իրականացվում են Գյումրու Վ. Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի հիմնադրման 160-ամյակի շրջանակում և կտևեն մինչև մարտի 9-ը:
Թատրոնի հյուրախաղերը մեկնարկել են «Երկնագույն շան աչքերը» լիրիկական ֆանտազիա ներկայացմամբ: Նույն ներկայացմամբ էլ կեզրափակվեն:

Государственный драматический театр Гюмри гастролирует в США
Государственный драматический театр Гюмри имени В.Ачемяна при поддержке Министерства образования, науки, культуры и спорта (МОНКС) Республики Армения с 21 февраля гастролирует в Соединённых Штатах Америки.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на пресс-релиз МОНКС, гастроли проводятся в рамках 160-летия со дня основания Государственного драматического театра Гюмри им.В.Ачемяна и продлятся до 9 марта.
Гастроли театра начались с лирической фантазии «Голубые собачьи глаза» и закончатся этим же спектаклем.