ՀՀ ԲՏԱ փոխնախարարն ու Ֆրանսիայի Պաշտպանական նորարարությունների գործակալության տնօրենը քննարկել են փոխգործակցության ընդլայնման հեռանկարները
Հայաստանի Հանրապետության բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի առաջին տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանը ՀՀ ԲՏԱ Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Արամ Ջիվանյանի հետ փետրվարի 25-ին ընդունել է Ֆրանսիայի պաշտպանության նախարարության ներքո գործող Ֆրանսիայի Պաշտպանական նորարարությունների գործակալության տնօրեն գեներալ Պատրիկ Օֆորտի գլխավորած պատվիրակությանը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ԲՏԱ նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, Գևորգ Մանթաշյանը ողջունելով հյուրերին և բարձր գնահատելով  Ֆրանսիայի հետ ձևավորված բազմոլորտ համագործակցությունը՝ հանգամանալից ներկայացրել է նախարարության գործունեությունն ու ոլորտի զարգացմանը միտված ծրագրերն ու նախաձեռնություններն, անդրադարձել է պետության կողմից բարձր տեխնոլոգիաների արդյունաբերության էկոհամակարգի զարգացմանն ուղղված տարբեր ուղղություններով տարվող աշխատանքներին և ծրագրերին:
Գեներալ Պատրիկ Օֆորտն, իր հերթին շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար, նշել է, որ ուրախ է Հայաստանում գտնվելու, բարձր տեխնոլոգիաների արդյունաբերության էկոհամակարգին առավել խորը ծանոթանալու և համագործակցության առանցքային  ուղղությունները բացահայտելու ու քննարկելու համար:
Կողմերն անդրադարձ են կատարել բարձր տեխնոլոգիաների, արհեստական բանականության, տեխնոլոգիական կրթության և երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող օրակարգի մի շարք հարցերի, մտքեր փոխանակել փոխհամագործակցության զարգացման ու ընդլայնման հետագա քայլերի և անելիքների վերաբերյալ:

Заместитель министра ВТП Армении и директор Французского агентства оборонных инноваций обсудили перспективы расширения сотрудничества
Первый заместитель министра высокотехнологичной промышленности (ВТП) Армении Геворг Манташян 25 февраля вместе с председателем комитета военной промышленности ВТП РА Арамом Дживаняном приняли делегацию, возглавляемую директором Французского агентства оборонных инноваций при Министерстве обороны Франции генералом Патриком Офортом.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на пресс-релиз министерства ВТП, Геворг Манташян, приветствуя гостей и высоко оценив сложившееся с Францией многоотраслевое сотрудничество, подробно представил деятельность министерства, а также программы и инициативы, направленные на развитие отрасли, затронул ведущиеся в разных направлениях работы и программы, направленных на развитие экосистемы высокотехнологичной отрасли.
Генерал Патрик Офорт, в свою очередь, поблагодарил за теплый прием, отметил, что рад находиться в Армении, глубже познакомиться с экосистемой высокотехнологичной отрасли, а также определить и обсудить ключевые направления сотрудничества.
Стороны обсудили высокие технологии, искусственный интеллект, технологическое образование и ряд вопросов повестки, представляющих двусторонний интерес, обменялись идеями о дальнейших шагах и действиях, которые необходимо предпринять в развитии и расширении взаимного сотрудничества.