Թբիլիսին պատրաստ է ավելի մեծ ջանքեր գործադրել Երևանի հետ հարաբերությունների հետագա ամրացման համար․ Վրաստանի վարչապետ
Վրաստանը բավարարված է Հայաստանի հետ տնտեսական և առևտրային հարաբերություններում առկա դրական միտումներով և պատրաստ է առավելագույն ջանքեր գործադրել այդ հարաբերություններն ու գործընկերությունն առավել խորացնելու համար։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Վրաստանի վարչապետը հայտարարեց Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո մամուլի համար հայտարարության ընթացքում։
Վրաստանի վարչապետն իր խոսքում մեծ կարևորություն տվեց Հայաստանի հետ տնտեսական հարաբերություններին։
«Մենք շատ բավարարված ենք տնտեսական ասպարեզում առկա դրական միտումներով։ Տնտեսական և առևտրային ասպարեզները ունեն նաև զարգացման ներուժ, որը մենք կփորձենք լավագույնս օգտագործել»,-ընդգծեց Կոբախիձեն։
Նա նաև վերահաստատեց, որ հայ-վրացական գործընկերությունը շատ ամուր հիմքերի վրա է, և Թբիլիսին պատրաստակամ է ավելի մեծ ջանքեր գործադրել երկկողմ հարաբերությունների հետագա ամրացման համար։

Тбилиси готов приложить больше усилий для дальнейшего укрепления отношений с Ереваном: премьер-министр Грузии
Грузия удовлетворена положительными тенденциями в торгово-экономических отношениях с Арменией и готова приложить максимум усилий для дальнейшего углубления этих отношений и партнерства.
Как сообщает Арменпресс, об этом премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе сказал в ходе пресс-конференции по итогам встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
Премьер-министр Грузии подчеркнул важность экономических отношений с Арменией.
«Мы очень удовлетворены положительными тенденциями в экономической сфере. В экономической и торговой сферах также есть потенциал развития, который мы постараемся максимально использовать», — подчеркнул Кобахидзе.
Он также подтвердил, что армяно-грузинское партнерство имеет очень прочную основу, и Тбилиси готов приложить еще больше усилий для дальнейшего укрепления двусторонних отношений.
В конце своей речи Ираклий Кобахидзе пригласил премьер-министра Армении Никола Пашиняна посетить Грузию.