Ադրբեջանի հաղորդակցման ռազմավարությունն անամոթ ստի վրա է հիմնված. ԵԽ պատգամավոր
ԲՐՅՈՒՍԵԼ, 11 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Եվրոպական խորհրդարանում Գերմանիան ներկայացնող պատգամավոր Մարտին Զոնեբորնը Ադրբեջանի հաղորդակցման ռազմավարությունն անամոթ ու բացահայտ ստի վրա հիմնված է համարում։
Բրյուսելում «Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում գերմանացի եվրապատգամավորը, անդրադառնալով Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի վերջին ագրեսիվ ու սպառնալից հայտարարություններին Հայաստանի հասցեին, նշել է, որ Ալիևի նպատակն է ոչնչացնել ազատությունն ու ժողովրդավարությունը, սակայն նա այդ գործում չպետք է հաջողություն ունենա։
«Ադրբեջանի հաղորդակցման ռազմավարությունը, ինչպես միշտ, հիմնված է բացահայտ ստի և անամոթ քարոզչության վրա։ Որպես իրական ֆաշիստ՝ Ալիևի նպատակն է ոչնչացնել ազատությունն ու ժողովրդավարությունը։ Նա դա արեց Արցախում, հիմա էլ սպառնում է Հայաստանին։ Նա չպետք է հաջողի», - ասել է Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Մարտին Զոնեբորնը։

Стратегия Азербайджана по коммуникации основана на бесстыдной лжи. Член Совета Европы
Мартин Зоннеборн, депутат Европарламента от Германии, считает стратегию Азербайджана по коммуникации бесстыдной и основанной на откровенной лжи.
В беседе с корреспондентом Арменпресс в Брюсселе депутат Европарламента от ФРГ, ссылаясь на недавние агрессивные и угрожающие заявления президента Азербайджана Ильхама Алиева в адрес Армении, отметил, что цель Алиева — уничтожить свободу и демократию, однако он не должен преуспеть в этом деле.
«Коммуникационная стратегия Азербайджана, как всегда, основана на откровенной лжи и бесстыдной пропаганде». Как настоящий фашист, Алиев ставит своей целью уничтожить свободу и демократию. Он сделал это в Арцахе, а теперь угрожает Армении. Он не должен добиться успеха», — заявил Мартин Зоннеборн, член Европейского парламента.