Ադրբեջանի հաղորդակցման ռազմավարությունն անամոթ ստի վրա է հիմնված. ԵԽ պատգամավոր
ԲՐՅՈՒՍԵԼ, 11 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Եվրոպական խորհրդարանում Գերմանիան ներկայացնող պատգամավոր Մարտին Զոնեբորնը Ադրբեջանի հաղորդակցման ռազմավարությունն անամոթ ու բացահայտ ստի վրա հիմնված է համարում։
Բրյուսելում «Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում գերմանացի եվրապատգամավորը, անդրադառնալով Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի վերջին ագրեսիվ ու սպառնալից հայտարարություններին Հայաստանի հասցեին, նշել է, որ Ալիևի նպատակն է ոչնչացնել ազատությունն ու ժողովրդավարությունը, սակայն նա այդ գործում չպետք է հաջողություն ունենա։
«Ադրբեջանի հաղորդակցման ռազմավարությունը, ինչպես միշտ, հիմնված է բացահայտ ստի և անամոթ քարոզչության վրա։ Որպես իրական ֆաշիստ՝ Ալիևի նպատակն է ոչնչացնել ազատությունն ու ժողովրդավարությունը։ Նա դա արեց Արցախում, հիմա էլ սպառնում է Հայաստանին։ Նա չպետք է հաջողի», - ասել է Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Մարտին Զոնեբորնը։

Member of European Parliament rebukes Azerbaijan’s shameless propaganda of explicit lies
BRUSSELS, JANUARY 11, ARMENPRESS. Member of the European Parliament Martin Sonneborn has slammed Azerbaijan’s communications strategy as shameless and based on lies.
Touching upon the Azerbaijani President Ilham Aliyev’s latest aggressive statements against Armenia, the German MEP told Armenpress Brussels correspondent Lilit Gasparyan that Aliyev’s goal is to destroy freedom and democracy.
“Azerbaijan’s communication strategy, as always, is based on shameless propaganda of explicit lies. As the real fascist, Aliyev’s goal is to destroy freedom and democracy. He did it in Artsakh, and now threatens Armenia. He must not succeed,” Martin Sonneborn said.