Համագործակցության խորացումը համապատասխանում է ԱՊՀ երկրների հիմնական շահերին. Պուտին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ԱՊՀ երկրների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովում հայտարարել է, որ ԱՊՀ շրջանակներում գործընկերության խորացումը համապատասխանում է միավորման անդամ երկրների շահերին. նրանք այսուհետ էլ միասին կաշխատեն տարբեր խնդիրների լուծման համար։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Ընդհանուր առմամբ, համոզված եմ, որ Համագործակցության շրջանակներում գործընկերության խորացումն ամենատարբեր բնագավառներում համապատասխանում է մեր երկրների ժողովուրդների հիմնական շահերին: Եվ վստահ եմ՝ այսուհետ էլ միասին կաշխատենք սոցիալ-տնտեսական զարգացման, կայունության և անվտանգության ամրապնդման խնդիրների լուծման ուղղությամբ», - ասել է Ռուսաստանի ղեկավարը։
Պուտինը նաև հաջողություններ է մաղթել Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնին՝ 2025 թվականին ԱՊՀ-ի նախագահությունն այդ երկրին փոխանցելու առթիվ։
«Օգտվելով առիթից՝ կխնդրեի իմ ամենասրտանց շնորհավորանքները հայտնել գալիք Ամանորի առթիվ և քաջառողջության, երջանկության, բարեկեցության և բարգավաճման մաղթանքները՝ ձեր պետությունների քաղաքացիներին»,- դիմել է Պուտինն ԱՊՀ անդամ երկրների ղեկավարներին:

Углубление сотрудничества отвечает основным интересам стран СНГ: Владимир Путин
Президент России Владимир Путин на неофициальном саммите стран СНГ, обращаясь к сотрудничеству стран СНГ, заявил что углубление партнерства в рамках СНГ соответствует интересам государств-членов объединения. И они продолжат совместную работу над решением различных проблем. Арменпресс передает об этом, со ссылкой на ТАСС.
“В целом убежден, что углубление партнерства в рамках Содружества в самых разных областях отвечает коренным интересам народов наших стран. И, уверен, будем и далее сообща работать над решением задач социально-экономического развития, укрепления стабильности и безопасности”, - сказал президент.
Путин также пожелал успехов президенту Таджикистана Эмомали Рахмону в связи с переходом в 2025 году председательства в СНГ к этой стране.
“Пользуясь случаем, просил бы передать самые сердечные поздравления с наступающим Новым годом и пожелания крепкого здоровья, счастья, благополучия и процветания гражданам ваших государств”, - обратился Путин к лидерам государств-участников СНГ.