Վրաստանի վարչապետը վստահ է՝ Սալոմե Զուրաբիշվիլին կլքի նախագահի պաշտոնը և կանցնի թոշակի
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին դեկտեմբերի 29-ին կլքի իր պաշտոնը՝ իր լիազորությունների ավարտից հետո։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն՝ նշելով, որ նախագահի գործունեությունն այս տարիներին հակասել է երկրի ազգային շահերին։
«Ցավոք, Սալոմե Զուրաբիշվիլին վերջին երեք տարիներին փորձել է վնաս հասցնել մեր երկրի ազգային շահերին։ Սա ցավալի երևույթ է, երբ նախագահը գործում է իր երկրի ազգային շահերի դեմ։ Սակայն, բարեբախտաբար, Վրաստանը խորհրդարանական հանրապետություն է, ուստի նախագահը մեծ վնաս չի հասցրել երկրին։ Նրա լիազորությունների ժամկետը կավարտվի դեկտեմբերի 29-ին, և նա կանցնի թոշակի»,- Կոբախիձեի խոսքերը մեջբերում են վրացական լրատվամիջոցները։
Հատկանշական է, որ ավելի վաղ Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին հայտարարել է՝ իր պաշտոնավարման ժամկետի ավարտից հետո՝ դեկտեմբերի 29-ից, չի նախատեսում լքել նախագահական նստավայրը։

Zurabishvili will have to retire - Kobakhidze
YEREVAN, DECEMBER 14, ARMENPRESS. Georgian President Salome Zurabishvili will be forced to retire after the inauguration of the new head of state on December 29, despite her wish to stay, Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze said:
"Unfortunately, Salome Zurabishvili tried to harm the national interests of our country, especially in the last three years. This is a sad phenomenon when the president directly opposes the national interests of the own country, although, thank God, Georgia was and remains. On December 29,her term of office will finally expire, and she will, of course, have to retire," said Kobakhidze.