ՀՀ ԱԺ փոխնախագահն ու Հնդկաստանի ԱԳ պետնախարարը մտքեր են փոխանակել երկու երկրների խորհրդարանների միջև հարաբերությունների զարգացման վերաբերյալ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը հանդիպում է ունեցել Հնդկաստանի արտաքին գործերի պետնախարար, Հնդկաստանի խորհրդարանի պատգամավոր Պաբիտրա Մարգերիտայի հետ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Հակոբ Արշակյանը հանդիպման մասին տեղեկացրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում կատարած գրառման միջոցով:
«Մեքսիկայի նորընտիր նախագահի երդմնակալության արարողության շրջանակներում հանդիպում եմ ունեցել նաև Հնդկաստանի արտաքին գործերի պետնախարար, Հնդկաստանի խորհրդարանի պատգամավոր Պաբիտրա Մարգերիտայի հետ։
Մտքեր փոխանակեցինք Հայաստան և Հնդկաստանի խորհրդարանների միջև հարաբերությունների զարգացման վերաբերյալ»,- նշված է գրառման մեջ:

Armenian Deputy Speaker of Parliament meets with India’s Union Minister of State for External Affairs Pabitra Margherita
YEREVAN, OCTOBER 4, ARMENPRESS. Deputy Speaker of Parliament Hakob Arshakyan has met with India’s Union Minister of State for External Affairs and Textiles Pabitra Margherita.
The meeting took place during the inauguration of the new Mexican President Claudia Sheinbaum in Mexico City.
“We exchanged views about the development of relations between the parliaments of Armenia and India,” Arshakyan said on social media.