Միրզոյանը և Բայրամովը Նյու Յորքում պայմանավորվել են լրացուցիչ ջանքեր ներդնել ՀՀ-Ադրբեջան  խաղաղության համաձայնագրի ամենասեղմ ժամկետում կնքման ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նյու Յորքում ՄԱԿ գլխավոր ասամբլեայի 79-րդ նստաշրջանի ընթացքում ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի նախաձեռնությամբ և մասնակցությամբ սեպտեմբերի 26-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպումը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, կողմերը համաձայնել են ներդնել լրացուցիչ ջանքեր «Խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին» համաձայնագրի՝ ամենասեղմ ժամկետում կնքման ուղղությամբ։

Главы МИД Армении и Азербайджана договорились приложить дополнительные усилия в направлении заключения мирного договора
В Нью-Йорке на полях 79-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН по инициативе и при участии госсекретаря США Энтони Блинкена 26 сентября состоялась встреча министра иностранных дел Республики Армения Арарата Мирзояна и министра иностранных дел Азербайджанской Республики Джейхуна Байрамова.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, стороны договорились приложить дополнительные усилия в направлении заключения договора «Об установлении мира и межгосударственных отношений» в кратчайшие сроки.