Կիպրոսը սատարում է Հայաստանի տարածքային ամբողջականությանը և ինքնիշխանությանը. Վասիլիս Պալմաս
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Կիպրոսը սատարում է Հայաստանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականությանը, ինքնիշխանությանն ու սահմանների անձեռնմխելիությանը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտարարեց Կիպրոսի պաշտպանության նախարար Վասիլիս Պալմասը։
«Չափազանց կարևոր է բոլորիս համար կայունության և կենսունակ խաղաղության ձևաչափի բացահայտումը»,-ասաց Վասիլիս Պալմասը։
Նա նաև նշեց, որ Հայաստանի և Կիպրոսի միջև կա ներուժ ավելի ամրապնդելու պաշտպանության ոլորտում համագործակցությունը և հարաբերությունները, ինչպես, օրինակ՝ ընդլայնել համատեղ զորավարժությունների ձևաչափը՝ բացահայտելու պաշտպանական, տեխնոլոգիայի ոլորտներում համագործակցության ձևաչափը, ինչպես նաև կրթական հաստատությունների պաշտպանական ոլորտի համագործակցության ընդլայնման ձևաչափը։

Cyprus expresses supports to Armenia’s territorial integrity and sovereignty
YEREVAN, SEPTEMBER 25, ARMENPRESS. Cyprus supports the territorial integrity, sovereignty and inviolability of borders of the Republic of Armenia, the Minister of Defense of Cyprus Vasilis Palmas has said.
“Finding a format of stability and sustainable peace is extremely important for us all,” Palmas said in Yerevan.
He said Armenia and Cyprus have potential to further strengthen defense cooperation, for example to enhance the format of joint military exercises, find a format of cooperation in defense and technologies, and the military sector cooperation of educational institutions.