Կիպրոսը սատարում է Հայաստանի տարածքային ամբողջականությանը և ինքնիշխանությանը. Վասիլիս Պալմաս
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Կիպրոսը սատարում է Հայաստանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականությանը, ինքնիշխանությանն ու սահմանների անձեռնմխելիությանը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտարարեց Կիպրոսի պաշտպանության նախարար Վասիլիս Պալմասը։
«Չափազանց կարևոր է բոլորիս համար կայունության և կենսունակ խաղաղության ձևաչափի բացահայտումը»,-ասաց Վասիլիս Պալմասը։
Նա նաև նշեց, որ Հայաստանի և Կիպրոսի միջև կա ներուժ ավելի ամրապնդելու պաշտպանության ոլորտում համագործակցությունը և հարաբերությունները, ինչպես, օրինակ՝ ընդլայնել համատեղ զորավարժությունների ձևաչափը՝ բացահայտելու պաշտպանական, տեխնոլոգիայի ոլորտներում համագործակցության ձևաչափը, ինչպես նաև կրթական հաստատությունների պաշտպանական ոլորտի համագործակցության ընդլայնման ձևաչափը։

Кипр поддерживает территориальную целостность и суверенитет Армении: Василис Палмас
Кипр поддерживает территориальную целостность, суверенитет и нерушимость границ Республики Армения. Как сообщает Арменпресс, это подчеркнул министр обороны Кипра Василис Палмас.
“Для всех нас чрезвычайно важно найти формат стабильности и жизнеспособного мира”, - сказал Василис Палмас.
Он также отметил, что между Арменией и Кипром есть потенциал для дальнейшего укрепления сотрудничества и отношений в сфере обороны, например, увеличение совместных военных учений, формата сотрудничества в области обороны и технологий, а также расширения сотрудничества в сфере оборонных образовательных учреждений.