Ուկրաինան մտադիր է այս տարի կազմակերպել խաղաղության 2-րդ գագաթնաժողովը և վերջակետ դնել հակամարտությանը․ Զելենսկի
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ուկրաինան մտադիր է արդեն այս տարի կազմակերպել խաղաղության երկրորդ գագաթնաժողովը, որը կարող է վերջակետ դնել հակամարտությանը, այլ ոչ թե բազմակետ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին Եվրահանձնաժողովի ղեկավար Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենի հետ բանակցություններից հետո։
«Մենք շահագրգռված ենք խաղաղությամբ. մենք պետք է առավելագույնս ուժեղացնենք Ուկրաինան, որպեսզի արդեն այս տարի կազմակերպենք երկրորդ գագաթնաժողովը, որը կարող է վերջակետ դնել այս պատերազմին։ Հենց այնպիսի վերջակետ, որը երբեք չի դառնա բազմակետ»,- Զելենսկու խոսքերը մեջքերում է «Страна.ua»-ն

Украина намерена уже в этом году организовать второй саммит мира, который сможет поставить точку в конфликте: Зеленский
Украина намерена уже в этом году организовать второй саммит мира, который сможет поставить точку в конфликте, а не многоточие. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил президент Украины Владимир Зеленский после переговоров с главой Еврокомиссии Урсулой фон дер Ляйен.
«Мы должны максимально усилить Украину, чтобы уже в этом году организовать второй саммит мира — саммит, который сможет поставить точку в этой войне, именно такую точку, которая никогда не станет тремя точками», — отметил Зеленский.