Օդի ջերմաստիճանն առաջիկա օրերին կբարձրանա 2-4 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում սեպտեմբերի 7-ին և 12-ին երեկոյան ժամերին, 10-ին կեսօրից հետո սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վ արագությամբ։ Սեպտեմբերի 8-9-ին և 11-ին կլինի առանց տեղումների եղանակ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը՝  նշելով, որ օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 8-9-ին աստիճանաբար կբարձրանա 2-4 աստիճանով։
Հանրապետության տարածքում սեպտեմբերի 7-ին, 10-ին և 12-ին կեսօրից հետո, 8-ի գիշերը առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Սեպտեմբերի 9-ին, 10-ի գիշերը և 11-ին կդիտվի առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ արևմտյան՝ 3-6 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ  սպասվում է քամու ուժգնացում 18-22 մ/վ արագությամբ։

В ближайшие дни температура воздуха повысится на 2-4 градуса
В Ереване вечером 7 и 12 сентября, во второй половине дня 10 сентября, ожидается кратковременный дождь и гроза. Во время грозы ожидается усиление ветра со скоростью 17-20 м/с. 8 сентября, 9 и 11 сентября ожидается погода без осадков.
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, отмечая, что 8-9 сентября температура воздуха постепенно повысится на 2-4 градуса. Днем 7 сентября, 10 и 12 сентября, в ночь на 8 сентября в некоторых регионах ожидаются кратковременные дожди и грозы. В ночь с 9, 10 и 11 сентября будет наблюдаться погода без осадков. Ветер западный: 3-6 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра со скоростью 18-22 м/с.