Նիկոլ Փաշինյանը Ջերմուկում ծանոթացել է տարբեր ծրագրերով իրականացվող աշխատանքներին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Վայոց Ձորի մարզ աշխատանքային այցի ընթացքում ծանոթացել է Ջերմուկ քաղաքում սուբվենցիոն ծրագրերով, կառավարության հատկացրած միջոցներով , ինչպես նաև մասնավոր ներդրումներով իրականացվող աշխատանքներին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Փաշինյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է, որ Ջերմուկի Մյասնիկյան փողոցի սկզբնամասում գտնվող Վ. Սարգսյանի անվան զբոսայգում և Ազատամարտիկների պուրակում իրականացվել են բարեկարգման աշխատանքներ:
«Սուբվենցիոն ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմել է ավելի քան 74 մլն դրամ, Կառավարությունը հատկացրել է 33 մլն 363 հազար դրամը»,- գրել է վարչապետը։
Ջերմուկի Շահումյան փողոցից դեպի ըմպելասրահ տանող ճեմուղին վերանորոգվել, բարեկարգվել է, կառուցվել են տաղավարներ և տեղեկատվական կենտրոն: Ծրագրի ընդհանուր արժեքը 94 մլն դրամ է, որը հատկացրել է Կառավարությունը:
«Շահումյանի, Վ․ Վարդանյանի, Մյասնիկյանի, Մելիք Ադամյանի և Չարենցի փողոցների վերականգման և բարեկարգման աշխատանքների համար Կառավարությունը հատկացրել է ավելի քան 704 մլն դրամ»,- նշել է Փաշինյանը:
Նա նաև հայտնել է, որ հիմնանորոգվում է Ջերմուկի «Գլաձոր» առողջարանը: Մասնավոր ընկերությունն իրականացնում է մոտ 7.5 մլրդ դրամի ներդրում:
Վարչապետ Փաշինյանը նաև հայտնել է, որ Ջերմուկում սուբվենցիոն ծրագրով կառուցվել է Ազատամարտիկների պուրակը: Ծրագրի արժեքը ավելի քան 30 մլն դրամ է, որից մոտ 14 մլն դրամը հատկացրել է Կառավարությունը:
Բարեկարգվում է նաև Ջերմուկի 2,4 կմ երկարությամբ Մաշտոցի փողոցը:
Ծրագրի իրականացման նպատակով Կառավարությունը հատկացրել է 732 մլն դրամ: Աշխատանքները կավարտվեն նոյեմբերին:

Премьер Армении ознакомился с работами, проводимыми в рамках различных программ в Джермуке
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе рабочего визита в область Вайоц Дзор ознакомился с работами, проводимыми в городе Джермук по программам субсидирования, на средства, выделяемые правительством, а также на частные инвестиции.
Как сообщает Арменпресс, Пашинян на своей странице в Facebook написал, что работы по благоустройству были проведены в парке имени В. Саргсяна и Парке армянских воинов.
"Общая стоимость программы субсидирования составила более 74 миллионов драмов, правительство выделило 33 миллиона 363 тысячи драмов", - написал премьер-министр.
Была отремонтирована, благоустроена аллея, ведущая от улицы Шаумяна в Джермуке к пабу, построены павильоны и информационный центр. Общая стоимость проекта составляет 94 млн драмов, которые были выделены правительством.
"На реконструкцию и благоустройство улиц Шаумяна, В.Варданяна, Мясникяна, Мелика Адамяна и Чаренца правительство выделило более 704 млн драмов", - отметил Пашинян.
Он также сообщил, что в санатории "Гладзор" в Джермуке проводится капитальный ремонт. Частная компания инвестирует около 7,5 млрд драмов.
Премьер-министр Пашинян также сообщил, что в Джермуке по программе субсидирования построен Парк армянских воинов. Стоимость проекта составляет более 30 миллионов драмов, из которых около 14 миллионов драмов выделено правительством.
Благоустраивается в Джермуке и улица Маштоца длиной 2,4 км. На реализацию проекта правительство выделило 732 млн драмов. Работы завершатся в ноябре.