Վարչապետը ծանոթացել է Ենոքավան-Կարմիրգյուղ ավտոճանապարհի հիմնանորոգման աշխատանքներին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Տավուշի մարզ աշխատանքային այցի շրջանակներում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ծանոթացել է Ենոքավան-Կարմիրգյուղ հանրապետական նշանակություն ունեցող ավտոճանապարհի հիմնանորոգման աշխատանքներին և «Բերրի վորլդ» ՍՊԸ-ի սեփականատերերի կողմից դեկորատիվ բույսերի արտադրության ներդրումային ծրագրի ընթացքին։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ վարչապետը այցելությունից տեսանյութեր է հրապարակել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Հ-26, /Մ-4/ - Ենոքավան-Կարմիրգյուղ - /Մ-16/ հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի հիմնանորոգման աշխատանքներն ընթացքի մեջ են: Կառավարությունը 6.3 կմ ընդհանուր երկարությամբ ճանապարհի հիմնանորոգման համար հատկացրել է 642 մլն դրամ»,- գրել է Փաշինյանը։
Անդրադառնալով «Բերրի վորլդ» ՍՊԸ-ի սեփականատերերի կողմից դեկորատիվ բույսերի արտադրության ներդրումային ծրագրին՝ վարչապետը նշել է, որ այն նոր թափ է ստացել և չմշակվող հողատարծքները վերածվել են դրախտավայրի։
«Ընկերությունն այժմ աշխատանքներն իրականացնում է շուրջ 16 հա ծավալով, իսկ նպատակը՝ մինչեւ 70 հա ընդլայնվելն է»,- գրել է Փաշինյանը։

Prime Minister acquainted with main repair work on Yenokavan-Karmirgyugh highway
YEREVAN, AUGUST 3, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan, within the framework of his working visit to Tavush region, inspected the major repair works of the Yenokavan-Karmirgyugh highway of national importance and reviewed the progress of the investment project for the production of ornamental plants by the owners of "Berry World" LLC. The Prime Minister shared videos from the visit on his Facebook.
“The major repair works on the H-26 / M-4 / Yenokavan-Karmirgyugh / M-16 national highway are currently underway. The government has allocated 642 million AMD for the overhaul of the 6.3 km stretch of road,” Pashinyan wrote.
Regarding the investment program for the production of ornamental plants by "Berry World" LLC, the Prime Minister highlighted that it has gained significant momentum, transforming previously uncultivated lands into a flourishing paradise.
"The company is currently working on approximately 16 hectares and aims to expand to 70 hectares," Pashinyan wrote.