Մոսկվայում անբարենպաստ եղանակի պատճառով զոհվել է 2, տուժել՝ 15 մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվայում անբարենպաստ եղանակի զոհ է դարձել 2, վիրավորվել է 15 մարդ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնել է Մոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը։
«Այսօր Մոսկվային պատուհասել է վատ եղանակը. ուժեղ քամի՝ ջերմաստիճանի անկումներով․... Ցավոք, կան զոհեր․ տուժել է 17 մարդ, նրանցից երկուսը մահացել են», - գրել է Սոբյանինն իր Telegram ալիքում։
Նա ցավակցություն է հայտնել զոհվածների ընտանիքներին և հայտնել, որ բոլոր տուժածներին ցուցաբերվում է անհրաժեշտ բուժօգնություն։
Քաղաքապետի խոսքով՝ Մոսկվայի իշխանությունները ժամանակին ձեռնարկել են ուժեղ քամու հետ կապված նախազգուշական բոլոր միջոցները:
«Խոշոր քաղաքային զբոսայգիները և մյուս բաց հասարակական վայրերն օպերատիվորեն փակվել են: Վտանգի մասին հաղորդագրությունները եղել են քաղաքի էկրաններին, Ճանապարհային երթևեկության կազմակերպման կենտրոնի ծանուցման ցուցատախտակներին և այլն...․ Ներկայում քաղաքային ծառայություններն օպերատիվ ռեժիմով ձեռնարկում են բոլոր միջոցները հետևանքները վերացնելու համար», - հավելել է Սոբյանինը։

В Москве из-за непогоды погибли 2 человека, пострадали 15
В Москве из-за непогоды 2 человека погибли и 15 человек получили ранения. Как передает «Арменпресс», об этом сообщил мэр Москвы Сергей Собянин.
«Сегодня на Москву обрушилась непогода - сильный ветер с перепадами температуры. К сожалению, не обошлось без жертв. 17 пострадавших, двое из них погибли», - написал Собянин в своем Telegram-канале.
Он выразил соболезнования семьям погибших и сообщил, что всем пострадавшим оказывается необходимая медицинская помощь.
По словам мэра, власти Москвы вовремя приняли все меры предосторожности и оповещения по поводу сильного ветра.
«Оперативно были закрыты крупные городские парки и другие открытые общественные места. Сообщения об опасности были на экранах города, табло оповещения ЦОДД и др. На данный час городские службы в оперативном режиме принимают все меры по устранению последствий», - добавил мэр столицы.