ՌԴ Պետդումայի պատգամավորները հանդես են գալիս ուժերի համախմբման օգտին, աջակցում են Վլադիմիր Պուտինին․ Վոլոդին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի պետական դումայի պատգամավորները հանդես են գալիս ուժերի համախմբման օգտին, աջակցում են նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինը։
«Պետդումայի պատգամավորները, ներկայացնելով Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիների շահերը, հանդես են գալիս ուժերի համախմբման օգտին, աջակցում են նախագահ Վլադիմիր Վլադիմիրովիչ Պուտինին՝ մեր գերագույն գլխավոր հրամանատարին:
«Վագներ»-ի մարտիկները պետք է կատարեն միակ ճիշտ ընտրությունը ՝ լինեն իրենց ժողովրդի կողքին, օրենքի կողքին, պաշտպանեն հայրենիքի անվտանգությունն ու ապագան, կատարեն գերագույն գլխավոր հրամանատարի հրամանները։ Մնացած ամեն ինչ դավաճանություն է»,- ասել է Վոլոդինը։

Депутаты Госдумы России выступают за консолидацию сил и поддерживают Владимира Путина. Володин
Депутаты Государственной Думы РФ выступают за консолидацию сил, поддерживают президента Владимира Путина.
Как сообщает Арменпресс, об этом заявил председатель Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации Вячеслав Володин.
«Депутаты Государственной Думы, представляющие интересы граждан Российской Федерации, выступают за консолидацию сил, поддерживают президента Владимира Владимировича Путина — нашего главнокомандующего.
Бойцы «Вагнера» должны сделать единственно правильный выбор: быть на стороне своего народа, на стороне закона, защищать безопасность и будущее Родины, выполнять приказы главнокомандующего. Все остальное — измена», - заявил Володин.