Երևանում մեկնարկել է Արարատ Միրզոյանի և Բույար Օսմանիի առանձնազրույցը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեկնարկել է ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Հյուսիսային Մակեդոնիայի ԱԳ նախարար Բույար Օսմանի աշխատանքային այցը Երևան: Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության տարածած հաղորդագրությունից:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ այս պահին տեղի է ունենում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և Բույար Օսմանիի առանձնազրույցը, որին կհետևի ընդլայնված կազմով հանդիպումը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Հյուսիսային Մակեդոնիայի արտաքին գործերի նախարար Բույար Օսմանին ապրիլի 12-13-ն աշխատանքային այցով գտնվելու է Հայաստանում։
Այցի շրջանակներում ԵԱՀԿ գործող նախագահը հանդիպումներ կունենա նաև ՀՀ նախագահի, ՀՀ վարչապետի և այլ պաշտոնատար անձանց հետ:

В Ереване проходит приватная беседа Арарата Мирзояна и Буяра Османи
В Ереван с рабочим визитом прибыл Действующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Северной Македонии Буяр Османи. «Арменпресс» передает об этом со ссылкой на сообщение МИД РА.
В сообщении отмечается, что в данный момент проходит приватный разговор министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна и Буяра Османи, после которого состоится встреча в расширенном составе.
Ранее «Арменпресс» сообщал, что 12-13 апреля в Армении с рабочим визитом будет находиться Действующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Северной Македонии Буяр Османи. В рамках визита Действующий председатель ОБСЕ также проведет встречи с президентом Республики Армения, премьер-министром Республики Армения и с другими официальными лицами.