ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը վարակվել է կորոնավիրուսով
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Ջո Բայդենի կորոնավիրուսի թեստը դրական արդյունք է ցույց է տվել: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկացավ Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Կարինե Ժան-Պիեռի տարածած հայտարարությունից:
Հայտարարությունում նշվում է, որ Բայդենն ամբողջությամբ պատվաստված է, երկու անգամ էլ ստացել է խթանիչ դեղաչափեր և հիմա նրա մոտ դիտվում են մեղմ ախտանշաններ: ԱՄՆ նախագահը սկսել է ընդունել Պաքսլովիդ դեղամիջոցը։
Նշվում է, որ նա կմեկուսանա Սպիտակ տանը և այդ ընթացքում կշարունակի կատարել իր բոլոր պարտականությունները։ Բայդենը հուլիսի 21-ի առավոտյան հեռախոսով կապի մեջ է եղել Սպիտակ տան աշխատակազմի անդամների հետ, իսկ Սպիտակ տանը իր ծրագրած հանդիպումներին կմասնակցի հեռախոսի և նստավայրից Zoom-ի միջոցով:

Joe Biden infected with coronavirus
YEREVAN, JULY 21, ARMENPRESS. President of the United States of America Joe Biden has tested positive for coronavirus has shown a positive result, ARMENPRESS reports says the statement of the press secretary of the White House Karine Jean-Pierre.
The statement noted that Biden is fully vaccinated, has received two booster doses and is now showing mild symptoms. The US President has started taking the drug Paxlovid.
It is noted that he will be self-isolated in the White House and will continue to perform all his duties during that time. Biden was in contact with White House staff members by phone on the morning of July 21, and will participate in his planned meetings at the White House by phone and via Zoom from the residence.