Ձեր բարձր առաքելության գործում Հայաստանը կանգնած է Ձեր և բարեկամ Ֆրանսիայի կողքին. Նիկոլ Փաշինյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է Էմանուել Մակրոնին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին փոխանցում են ՀՀ կառավարությունից, ուղերձում ասված է.
«Մեծարգո պարոն նախագահ, թանկագին Էմանուել, ընդունեք, խնդրեմ, իմ անկեղծ և ամենաջերմ շնորհավորանքները Ձեր ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ։
Ֆրանսիայի Հանրապետության ղեկավարի պատասխանատու առաքելության մեջ իմ և հայ ժողովրդի անունից մաղթում եմ Ձեզ աննկուն կամք, ուժ և անսասան հավատ՝ ֆրանսիացի ժողովրդին դեպի հաղթական նոր հորիզոններ առաջնորդելու համար։
Վստահեցնում եմ, որ այդ բարձր առաքելության գործում Հայաստանը կանգնած է Ձեր և բարեկամ Ֆրանսիայի կողքին՝ պատրաստ պաշտպանել մեզ միավորող համատեղ արժեքները, համընդհանուր իրավունքները և քաղաքակրթական ժառանգությունը։
Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ նաև շնորհավորել Սուրբ ծննդյան և Ամանորի կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություններ Ձեր բոլոր նախաձեռնություններում։
Թույլ տվեք հույս հայտնել, որ գալիք տարին մեր բարեկամ ժողովուրդներին կպարգևի նոր նվաճումներ՝ ի շահ Հայաստանի ու Ֆրանսիայի համատեղ բոլոր ծրագրերի հաջողության։

Армения рядом с Вами и рядом с дружественной Францией: Никол Пашинян поздравил Эммануэля Макрона с Днем рождения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян по случаю Дням рождения направил президенту Французской Республики Эммануэлю Макрону поздравительное послание.
Как сообщили «Арменпресс» в Управлении информации и связей с общественностью правительства Армении, в послании говорится:
«Многоуважаемый господин Президент, дорогой Эммануэль!
Примите, пожалуйста, мои искренние и самые теплые поздравления по случаю Вашего дня рождения!
От своего имени и от имени армянского народа на Вашей ответственной миссии главы Французской Республики желаю Вам непоколебимой воли, силы и непоколебимой веры, которые приведут французский народ к новым победоносным горизонтам.
Заверяю, что Армения рядом с Вами и рядом с дружественной Францией, готова защищать объединяющие нас совместные ценности, всеобщие права и цивилизационное наследие.
Пользуясь случаем, хочу поздравить и с Рождеством и Новым годом, пожелав успехов во всех Ваших начинаниях.
Позвольте выразить надежду, что наступающий год подарит нашим дружественным народам новые достижения ради успеха всех совместных программ Армении и Франции.