Քաջարանի քաղաքապետը Քննչական կոմիտեում է
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քաջարանի քաղաքապետ Մանվել Փարամազյանը ՀՀ քննչական կոմիտեում է՝ հարցաքննության: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Քննչական կոմիտե մտնելուց առաջ Փարամազյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ ծանուցագիր է ստացել:
Նա «Քաջարան» կամավորական ջոկատի հրամանատարն է:
Թեև քաղաքապետը չգիտի, թե կոնկրետ ինչի համար են իրեն հարցաքննության կանչել, սակայն դա համարում է քաղաքական պատվեր: «Այսօր մենք մտահոգված ենք մեր սահմաններով, երկրի սահմանների պաշտպանությամբ, բայց եկեք, տեսեք, թե ինչով են իրենք այսօր զբաղված: Մեզ նման մարդիկ «ձեռք չեն տալիս» իշխանությանը»,-նշեց նա:
Հարցին, թե ի՞նչ գործով է կանչվել հարցաքննության, նա ասաց՝ հստակ չի կարող նշել, իր համար անհասկանալի է: Քաղաքապետն ասաց, որ մտահոգված է Սյունիքի սահմաններով, դրանց անվտանգությամբ: Փարամազյանը միացել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջին:
Քննչական կոմիտեի դիմաց հավաքվել են մի խումբ մարդիկ՝ ի աջակցություն քաղաքապետի:
Դեկտեմբերի 22-ին ՀՀ քննչական կոմիտեն հայտնել էր, որ կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական գործի շրջանակում Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյանը դեկտեմբերի 22-ին հրավիրվել է Քննչական կոմիտե. նա խնդրել է ներկայանալ դեկտեմբերի 23-ին: Վարույթն իրականացնող մարմինը ընդառաջել է նրա խնդրանքին:

Мэр Каджарана находится в Следственном комитете
Мэр Каджарана Манвел Парамазян был вызван в Следственный комитет Армении на допрос. Как сообщает Арменпресс, перед входом в Следственный комитет Парамазян сообщил журналистам, что он получил уведомление. Он командир добровольческого отряда “Каджаран”.
Мэр не знает, почему его вызвали на допрос, но считает это политическим заказом. “Сегодня нас беспокоят наши границы, защита границ страны, но посмотрите, что они делают сегодня. Такие люди, как мы, не устраивают правительство”, - сказал он.
На вопрос, почему его вызвали на допрос, он сказал, что не может сказать наверняка, ему это непонятно. Но его беспокоят границы Сюника и их безопасность. Парамазян присоединился к требованию об отставке премьер-министра Никола Пашиняна.
Перед зданием Следственного комитета собралась группа людей в поддержку мэра.
22 декабря Следственный комитет Армении сообщил, что в рамках уголовного дела, расследуемого в Главном управлении по расследованию особо важных дел, 22 декабря в Следственный комитет вызван глава Каджаранской общины Манвел Парамазян, который попросил согласия, чтобы явиться 23 декабря. Орган, ведущий производство, удовлетворил его просьбу.