Հայաստանն ու Բրազիլիան ունեն հարաբերությունների խորացման մեծ ներուժ. դեսպանը հանդիպել է Բոլսոնարուին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետությունում ՀՀ դեսպան Արման Հակոբյանը «Պալասիու դու Պլանալտու» նախագահական պալատում իր հավատարմագրերն է հանձնել ԲԴՀ նախագահ Ժաիր Բոլսոնարուին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնում է ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարությունը:
Հավատարմագրերի հանձնման արարողությունից հետո կայացել է Արման Հակոբյանի և Ժաիր Բոլսոնարուի զրույցը, որին ներկա են եղել նաև ԱԳ նախարար Էրնեստու Արաուժուն, ԱԳՆ միջազգային հարաբերությունների հարցերով գլխավոր քարտուղար Օտավիու Բրանդելլին, ԱԳՆ և նախագահի աշխատակազմերի մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաներ:
Անդրադառնալով երկկողմ հարաբերություններին՝ զրուցակիցները համաձայնել են, որ առկա է զգալի ներուժ և ընդգծել են դրա լիարժեք իրացման կարևորությունը: Նախագահ Բոլսոնարուն գովեստով է խոսել նաև Բրազիլիայի հայ համայնքի մասին և նշել, որ այն կարող է լուրջ խթան հանդիսանալ երկու երկրների հետագա մերձեցման համար:

President Bolsonaro praises Brazil’s Armenian community, says it can boost bilateral ties
YEREVAN, AUGUST 20, ARMENPRESS. The Armenian Ambassador to Brazil Arman Hakobyan presented his credentials to President Jair Bolsonaro in a ceremony at the Palácio do Planalto in Brasilia, the foreign ministry said in a news release.
After the ceremony, the ambassador and the Brazilian President talked about bilateral relations. Brazil’s FM Ernesto Araújo and other officials were present.
Speaking about the bilateral Armenia-Brazil ties, the interlocutors agreed that significant potential exists and emphasized the importance of fully utilizing it.
President Bolsonaro spoke highly about the Armenian community of Brazil and noted that it may boost the development of ties between the two countries.