Օդի ջերմաստիճանն աստիճանաբար կբարձրանա 3-5 աստիճանով
Հանրապետության տարածքում օգոստոսի 23-ի ցերեկը, 24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Օգոստոսի 25-27-ը երեկոյան ժամերին, 28-ին գիշերը և կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։
Քամին` հարավարևելյան և արևելյան` 4-7 մ/վ, ամպրոպների ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վրկ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՇՄՆ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից, օդի ջերմաստիճանն օգոստոսի 23-ի ցերեկը, 24-ին աստիճանաբար կբարձրանա 3-5 աստիճանով:
Երևան քաղաքում օգոստոսի 23-ի ցերեկը, 24-25-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Օգոստոսի 26-28-ը երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Ամպրոպի ժամանակ և երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20մ/վրկ։

Температура воздуха повысится на 3-5 градусов
23 и 24 августа в республике ожидается погода без осадков. 25-27 августа в вечерние часы, ночью и после полудня 28 августа в отдельных регионах ожидаются кратковременные дожди и грозы.
Ветер — юго-восточный и восточный, скорость — 4-7 м/с, во время гроз ожидаются порывы до 17-20 м/с.
Как сообщают Арменпресс в ГНКО Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, днем 23 и 24 августа температура воздуха постепенно повысится на 3-5 градусов.
В Ереване в течение дня 23 августа, 24-25 августа осадков не ожидается. Вечером 26-28 августа в отдельных районах города возможны кратковременные дожди и грозы. Во время грозы и в вечерние часы ожидается увеличение скорости ветра до 17-20 м/с.