ԱԺ-ն օգոստոսի 21-ին ևս մեկ լրացուցիչ նիստ կգումարի
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ժամը 18։00-ից հետո լրացրուցիչ նիստ անցկացնելու առաջարկով հանդես եկավ նիստը նախագահող ԱԺ փոխնախագահ Հայկ Կոնջորյանը։
Առաջարկին կողմ քվեարկեց  57, ձեռնպահ՝ 25 պատգամավոր։
Խորհրդարանն այս պահին քննարկում է Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում Լիանա Մանուկյանի թեկնածությունը։ Լիանա Մանուկյանի թեկնածությունն այդ պաշտոնում առաջադրել է «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցությունը։ Մինչ այս խմբակցությունն այդ պաշտոնում առաջադրել էր Հայկ Ֆարմանյանի թեկնածությունը, սակայն փակ քվեարկության արդյունքներով Հայկ Ֆարմանյանը չէր ընտրվել։
«Ուժեղ Հայաստան» խմբակցությունը թեկնածություններ պետք է առաջադրի նաև ԱԺ եվրոպական ինտեգրման և տարածքային կառավարման և շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովների նախագահների համար։ Ավելի վաղ նրանք այդ հանձնաժողովների նախագահների պաշտոններում առաջադրել էին համապատասխանաբար Արեգա Հովսեփյանի և Դավիթ Ղազինյանի թեկնածությունները, սակայն քվեարկության արդյունքներով նրանք նույնպես չէին ընտրվել։
Խորհրդարանի 12 մշտական հանձնաժողովներից 9-ի նախագահներն արդեն ընտրվել են, չեն ընտրվել միայն այն հանձնաժողովների նախագահները, որոնցում թեկնածու առաջադրելու իրավունքն «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցությանն է։

Национальное Собрание Армении 21 августа проведет дополнительное заседание
По сообщению Арменпресс, предложение о проведении дополнительного заседания после 18:00 внес заместитель председателя НС председательствовавший на заседании Айк Конджорян.
57 депутатов проголосовали за предложение, 25 воздержались.
В настоящее время парламент обсуждает кандидатуру Лианы Манукян на должность председателя постоянной комиссии по финансово-кредитно-бюджетным вопросам. Кандидатура Лианы Манукян на эту должность была выдвинута фракцией «Сильная Армения». Ранее эта фракция выдвигала на эту должность Айка Фарманяна, но по результатам закрытого голосования Айк Фарманян не был избран.
Фракция «Сильная Армения» также должна выдвинуть кандидатов на должности председателей постоянных комиссий НС по европейской интеграции и территориальному управлению и охране окружающей среды. Ранее они выдвигали кандидатуры Ареги Овсепяна и Давида Газиняна на должности председателей этих комиссий соответственно, но по результатам голосования они также не были избраны.
Председатели 9 из 12 постоянных комиссий парламента уже избраны, не избраны только председатели тех комиссий, в которые фракция «Сильная Армения» имеет право выдвигать кандидатов.