Ռուսաստանում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվն ավելացել Է 11-ով՝ մինչեւ 45
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների ընդհանուր թիվը 34-ից մինչեւ 45 Է հասել վերջին 24 ժամվա ընթացքում: Այդ մասին մարտի 13-ին լրագրողներին հայտնել են նոր կորոնավիրուսային ինֆեկցիայի ներբերման եւ տարածման կանխարգելման օպերատիվ շտաբում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ռուսաստանի Դաշնությունում այսօրվա դրությամբ գրանցվել Է կորոնավիրուսով վարակման 45 դեպք, դրանցից 42-ը՝ Ռուսաստանի քաղաքացիների մոտ, երկուսը՝ ՉԺՀ-ի քաղաքացիների, մեկը՝ Իտալիայի քաղաքացու մոտ»,-ասել են շտաբում:
Ինչպես նշվում Է, 11 նոր վարակվածներն այցելել են Իտալիա, Ֆրանսիա, Ավստրիա: «Վերջին մեկ օրվա ընթացքում Ռուսաստանում կորոնավիրուսային վարակման 11 դեպք Է գրանցվել Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիների մոտ, 5-ը՝ Մոսկվայում, մեկը՝ Մոսկվայի մարզում, 3-ը՝ Սանկտ Պետերբուրգում, մեկը՝ Լենինգրադի մարզում, մեկը՝ Պերմի երկրամասում»,- հավելել են շտաբում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Число случаев заражения коронавирусом в России увеличилось до 45
Общее число зараженных коронавирусом в России увеличилось с 34 до 45 человек за последние сутки, сообщили в пятницу журналистам в оперативном штабе по предупреждению завоза и распространения новой коронавирусной инфекции.
"В Российской Федерации на сегодняшний день зарегистрировано 45 случаев коронавирусной инфекции, из них 42 у граждан России, два у граждан КНР, один у гражданина Италии", - сказали в штабе.
Как отмечается,11 новых заразившихсяпосещали Италию, Францию, Австрию."За последние сутки в России зарегистрировано 11 случаев коронавирусной инфекции у граждан Российской Федерации, 5 - в Москве, 1 - в Московской области, 3 - в Санкт-Петербурге, 1 - в Ленинградской области, 1 - в Пермском крае, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.