Արսեն Ջուլֆալակյանը հերքում է իր և հոր կողմից Սերգեյ Մխիթարյանին ծեծի ենթարկելու մասին լուրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր, հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արսեն Ջուլֆալակյանը հերքում է իր և հոր` Լևոն Ջուլֆալակյանի կողմից քաղաքացի Սերգեյ Մխիթարյանին ծեծի ենթարկելու մասին լուրերը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` պատգամավորն այս մասին գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Ոչ մի ծեծկռտուք և ֆիզիկական բռնություն իմ և, իհարկե, Լևոն Ջուլֆալակյանի կողմից չի եղել։ Սերգեյ Մխիթարյանը հանդիսանում է մեզ հետ միասին սրճարանի համասեփականատեր և երեկ հանդիպել էինք գործնական հարցերի քննարկման համար, որն անցել է սովորականից մի փոքր լարված մթնոլորտում։ Զրույցի ընթացքում վատ է իրան զգացել (ավելի ուշ բուժքույրն ասաց ճնշումը բարձրացել էր...), կանչել ենք շտապօգնություն և տեղափոխել հիվանդանոց։
Հետագայում իմանալով նրա կողմից արված հայտարարության մասին ինքնակամ գնացել ենք ոստիկանություն՝ պարզելու, թե ինչո՞վ էր պայմանավորված նման պահվածքը և ինչի՞ համար է այդ ամենն արվում։
Կրկնում եմ` իմ կողմից ոչ մի հարված չի հասցվել Սերգեյին, Լևոն Ջուլֆալակյանի մասին էլ ավելորդ է նույնիսկ նշեմ։ Ինձ գոնե մի փոքր իմացողները գիտեն, որ ես բացարձակ դեմ եմ բռնությանը»,- գրել է Ջուլֆալակյանը:
Սերգեյ Մխիթարյանի հայտարարության համաձայն` Արսեն և Լևոն Ջուլֆալակյանները մայիսի 5-ին ձեռքերով և ոտքերով հարվածներ են հասցրել իրեն: Հետաքննիչի որոշմամբ նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն, փաստի առթիվ էլ նյութեր են նախապատրաստվում։

YEREVAN, MAY 6, ARMENPRESS. Member of Parliament Arsen Julfalakyan, the Greco-Roman wrestler and Olympic silver medalist, has denied media reports alleging that he and his father physically assaulted a man in Yerevan. The victim, according to media reports, is a Sergei Mkhitaryan.
“There has not been any fight or physical violence by me or certainly Levon Julfalakyan. Sergei Mkhitaryan is a co-owner with us of a café and we met yesterday to discuss business, which proceeded in a bit more tense atmosphere than usual. He fell sick during the conversation (later on a nurse said it was his blood pressure…), we called an ambulance and he was hospitalized.
Afterwards, upon learning of the statement that he has made, we voluntarily went to a police station to clarify the reasons of this behavior and why it was done,” he said on Facebook.
“Those who know me know that I am totally against violence,” he added.
The citizen, Sergei Mkhitaryan, has filed a report to police that Julfalakyan and his father physically assaulted him. Police have launched proceedings to validate the report.