Իրանը փակեց իր օդային տարածությունը Boeing 737 MAX ինքնաթիռների համար
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի քաղաքացիական ավիացիայի կազմակերպությունը արգելք Է սահմանել երկրի օդային տարածությունում Boeing 737 MAX հանրանավերի թռիչքների վրա: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, մարտի 15-ին հայտարարել Է կազմակերպության հասարակայնության հետ կապերի գծով ղեկավար Ռըզա Ջաֆարզադեն:
«Քաղաքացիական ավիացիայի կազմակերպությունը որոշում Է ընդունել արգելել Boeing 737 MAX ինքնաթիռների թռիչքներն Իրանի օդային տարածքում»,- նրա խոսքը մեջբերել Է Fars գործակալությունը: Ethiopian Airlines ընկերության Boeing 737 MAX ինքնաթիռը մարտի 10-ին կործանվել Է Եթովպիայում, ինչի հետեւանքով զոհվել Է 157 մարդ: Ավիաաղետից հետո Boeing 737 MAX ինքնաթիռների շահագործումը դադարեցնելու եւ իրենց տարածքների վրայով դրանց թռիչքներն արգելելու որոշումներ են ընդունել աշխարհի 50-ից ավելի երկրներ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

YEREVAN, MARCH 15, ARMENPRESS. Iran’s Civil Aviation Organization has imposed a ban on the flights of Boeing 737 Max aircrafts in its airspace, Reza Jafarzadeh, head of public relations at the Organization said, Reurters reports.
“A ... ban on the passage of the Boeing Max aircraft through Iran’s skies has been issued as has been the case with other countries”, Reza Jafarzadeh said.
An Ethiopian Airlines plane crashed on March 10 killing all 157 people on board, in the second fatal accident involving the 737 Max 8 model in five months.