Արցախում առաջիկա օրերին ևս լինելու են կադրային նոր փոփոխություններ. Արայիկ Հարությունյան
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի նախկին պետնախարար Արայիկ Հարությունյանը կարծում է, որ Արցախի պետնախարարի պաշտոնը սահմանափակում էր իր հնարավորությունները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նա ասաց հունիսի 6-ին հրավիրված մամլո ասուլիսի ժամանակ:  «Ես ուզում եմ լինել ավելի  անկախ և Արցախում այդ պահանջված բարեփոխումներին ավելի ազատ մասնակցություն ունենալ՝ կարծիքներ արտահայտելով, ինչու չէ նաև քննադատություններ հնչեցնելով»,-հավելեց Հարությունյանը:
Հարությունյանի խոսքով՝ իր ղեկավարած «Ազատ հայրենիք» կուսակցությունը ակտիվորեն մասնակցելու է 2020 թվականին Արցախում կայանալիք ընտրություններին, ինչպես նաև քաղաքական մյուս բոլոր նախաձեռնություններին:
Անդրադառնալով Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի հավանական հրաժարականի մասին խոսակցություններին, Հարությունն ասաց, որ Բակո Սահակյանը սահմանադրության երաշխավորն է, գերագույն գլխավոր հրամանատարը և նախագահի  հաճախակի փոփոխությունը նա անիմաստ  համարում: «Ես համոզված եմ, որ մենք երկրում իրականացվող բարեփոխումների ճիշտ ճանապարհն ենք ընտրել»,-ընդգծես Արցախի նախկին պետնախարարը, հավելելով, որ առաջիկա օրերին Արցախում ևս սպասվում են  կադրային նոր փոփոխություններ:
Հունիսի 6-ին իրենց պաշտոններից հրաժարվելու դիմումներ են ներկայացրել Արցախի պետնախարարը, ոստիկանապետն ու ԱԱԾ տնօրենը:

New personnel changes expected in Artsakh in coming days – former state minister
YEREVAN, JUNE 6, ARMENPRESS. Former minister of state of Artsakh Arayik Harutyunyan says his position as state minister was limiting his opportunities, reports Armenpress.
“I want to be more independent and to more freely participate in the demanded reforms in Artsakh by expressing opinions, and why not also voicing criticism”, he said during a press conference on June 6.
Arayik Harutyunyan said the Free Homeland party led by him will actively take part in the 2020 elections in Artsakh, as well as other political initiatives.
Commenting on the rumors about possible resignation of President of Artsakh Bako Sahakyan, Harutyunyan said Bako Sahakyan is the guarantor of the Constitution, the supreme commander-in-chief and frequent change of the president is meaningless. “I am convinced that we have selected the right path for ongoing reforms in the country”, the former state minister said, adding that new personnel changes are also expected in Artsakh in coming days.
On June 6 Artsakh’s state minister, police chief and director of the National Security Service have resigned.