Մոնթե Մելքոնյանի անվան դպրոցի նախկին տնօրեն Ռուզաննա Ազիզյանի նկատմամբ քրեական գործ է հարուցվել
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի Մոնթե Մելքոնյանի անվան թիվ 11 դպրոցի նախկին տնօրեն Ռուզաննա Ազիզյանի նկատմամբ քրեական գործ է հարուցվել: Լուրը «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում հաստատեց ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը: «Հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով (պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելը)»,-տեղեկացրեց նա:
Ավելի վաղ ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից տեղեկացրել էին, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի վարույթում Մոնթե Մելքոնյանի թիվ 11 դպրոցի տնօրենի նկատմամբ հարուցված քրեական գործ դեռևս չկա:
Երևանի Մոնթե Մելքոնյանի անվան թիվ 11 դպրոցի մեծաթիվ աշակերտներ, ծնողներ, մի խումբ աշխատակիցներ բողոքի ակցիա են կազմակերպել: Նրանք պահանջում են տնօրեն Ռուզաննա Ազիզյանի հեռացումը: Տնօրենը հրաժարականի դիմումը ներկայացրել է մայիսի 5-ին: Ուսուցիչներից մի քանիսը պնդում էին, որ տարեկան 1-2 անգամ ստացել են պարգևավճար,  որը փոխանցվել է նրանց բանակային հաշվին, սակայն տնօրենի պարտադրմամբ հանել են գումարը և վերադարձրել Ազիզյանին:

YEREVAN, MAY 12, ARMENPRESS. Criminal case was filed against former principal of Yerevan’s Monte Melkonyan public school Ruzanna Azizyan, Gor Abrahamyan, adviser to the Prosecutor General of Armenia, told ARMENPRESS.
Earlier today the Investigative Committee informed that there is no criminal case against the school’s former principal in the Committee’s proceedings.
A heated protest involving school children, parents and staff launched in Yerevan’s Monte Melkonyan school on May 4. The protesters were demanding the resignation of the principal – Ruzanna Azizyan.
Ruzanna Azizyan filed for resignation on May 5. She has been dismissed on May 5 following her resignation request.