Արցախի նախագահը գյուղատնտեսության ոլորտներում աշխատանքների թեմայով խորհրդակցություն է անցկացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 6-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել՝ նվիրված գյուղատնտեսության եւ շինարարության ոլորտներում իրականացվող աշխատանքներին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել սույն թվականի նոյեմբերի 4-ին Հադրութ քաղաքում շրջվարչակազմի պատասխանատուների եւ համայնքների ղեկավարների մասնակցությամբ անցկացված խորհրդակցության ընթացքում քննարկված հանրապետության հարավային հատվածում նախատեսվող մի շարք ծրագրերի հետ կապված հարցերին:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է այդ ծրագրերի արդյունավետ իրագործման անհրաժեշտությունը՝ համապատասխան հանձնարարականներ տալով շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:

Бако Саакян провел совещание, посвященное работам в сферах сельского хозяйства и строительства
6 ноября Президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание, посвященное работам в сферах сельского хозяйства и строительства. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Арцаха.
Особое внимание было уделено вопросам, связанным с рядом программ в южной части республики, намеченных в ходе состоявшегося 4 ноября совещания в г. Гадруте с участием ответственных работников райадминистрации и глав общин.
Президент Саакян отметил необходимость эффективного осуществления предусмотренных программ, дав при этом соответствующие поручения руководителям компетентных органов.