Արցախի նախագահը գյուղատնտեսության ոլորտներում աշխատանքների թեմայով խորհրդակցություն է անցկացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 6-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել՝ նվիրված գյուղատնտեսության եւ շինարարության ոլորտներում իրականացվող աշխատանքներին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել սույն թվականի նոյեմբերի 4-ին Հադրութ քաղաքում շրջվարչակազմի պատասխանատուների եւ համայնքների ղեկավարների մասնակցությամբ անցկացված խորհրդակցության ընթացքում քննարկված հանրապետության հարավային հատվածում նախատեսվող մի շարք ծրագրերի հետ կապված հարցերին:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է այդ ծրագրերի արդյունավետ իրագործման անհրաժեշտությունը՝ համապատասխան հանձնարարականներ տալով շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:

President of Artsakh holds consultation on ongoing activities in agriculture sphere
YEREVAN, NOVEMBER 6, ARMENPRESS. On November 6 Artsakh Republic President Bako Sahakyan convened a working consultation on the ongoing activities in the agriculture and construction spheres, press service of the Artsakh President’s Office told Armenpress.
Special attention was paid to the issues relating to a range of programs planned in the republic's southern section discussed during the consultation convoked in the Hadrout region with the representatives of the regional administration and community heads on 4 November of the current year.
President Sahakyan highlighted the need for efficient realization of those programs giving corresponding instructions to the heads of appropriate bodies.